Zatiahnuté
10°
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Pred duelom Slovan - AS Rím? Útok dlažobnými kockami
Zdielať na

Pred duelom Slovan - AS Rím? Útok dlažobnými kockami

Polícia obvinila z trestného činu útoku na verejného činiteľa dvoch Talianov, ktorí pred začiatkom štvrtkového úvodného zápasu play-off o účasť v hlavnej súťaži futbalovej Európskej ligy UEFA ŠK Slovan Bratislava - AS Rím napadli policajnú hliadku.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková, s cieľom zabezpečiť verejný poriadok počas zápasu vyčlenila polícia niekoľko desiatok policajtov.

Jedna z hliadok spozorovala pri križovatke Vajnorská - Bajkalská skupinu približne 60 osôb, ktoré nebolo možné identifikovať ako fanúšikov konkrétneho klubu.

Presúvali sa s dlažbovými kockami v rukách k jednému z pohostinstiev, kde sa zdržiavalo približne 100 priaznivcov klubu ŠK Slovan. Polícia chcela zabrániť konfliktu, no osoby na nich zaútočili. Hádzali dlažobné kocky, kamene a poháre. Jeden kameň zasiahol policajta do ruky a spôsobil mu povrchové zranenia. Ďalšieho policajta napadol člen skupiny nožom a dlažobná kocka poškodila aj policajné auto. Počas incidentu zadržali 12 občanov Talianska. Dvoch mužov obvinili zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa a desať osôb je podozrivých zo spáchania trestného činu výtržníctva.

Ako ďalej informovala Hrášková, počas druhého polčasu zápasu usporiadateľ domáceho klubu požiadal políciu o spoluprácu. Fanúšikovia oboch klubov sa pokúsili prekonať zábrany oddeľujúce jednotlivé sektory. V priebehu niekoľkých minút policajti poriadkovej polície znova oddelili sektory medzi fanúšikmi. Policajti pohotovostného útvaru, ako aj služobnej kynológie zabezpečili obnovenie verejného poriadku na štadióne. Policajti pohotovostného útvaru zaistili dve osoby, ktoré sú podozrivé zo spáchania priestupku porušením ustanovení zákona o verejných telovýchovných, športových a turistických podujatiach. Po ukončení futbalového zápasu už neprišlo k žiadnemu narušeniu verejného poriadku.


sita - EL, Slovan Bratislava-AS Rím

Súvisiace články

Najčítanejšie správy