Jasno
17°
Bratislava
Jakub
25.7.2024
Prevrátený kamión skomplikoval dopravu. Vodič skončil v nemocnici
Zdielať na

Prevrátený kamión skomplikoval dopravu. Vodič skončil v nemocnici

BATIZOVCE / Pod Tatrami včera podvečer havaroval 54-ročný muž. Sedel za volantom kamióna naloženého drevom. Na diaľnici D1 medzi Popradom a Štrbou nezvládol riadenie. Prevrátil sa a zablokoval ľavý jazdný pruh.

Svedok nehody

"Akurát som išiel do Batizoviec a počul som veľkú ranu. Otočil som sa a videl som vyvrátený kamión. Zľakol som sa veľmi, že čo sa mohlo stať," hovorí svedok nehody. Cyklista z mosta už len videl, ako náhodní okoloidúci zbiehali k diaľnici. Stredové zvodidlá našťastie zabránili tomu, aby sa drevo dostalo do protismeru. Kým dorazili na miesto záchranné zložky, vodič vyšiel z kabíny sám.

Zasah vrtuľníka

"Poskytli sme mu predlekársku prvú pomoc a asistovali pri naložení pacienta," povedal veliteľ zásahu Hasičského a záchranného zboru Poprad, Marián Lopúch. Na miesto priletel aj záchranársky vrtuľník. Lekár bol spustený palubným navijakom, no nakoniec posádka pacienta do nemocnice neviezla. Lekár leteckej záchrany spolu so záchranármi podal zranenému lieky a po ošetrení pacienta odviezli v sanitke do nemocnice. Medzitým už hasiči riešili unikajúcu naftu z poškodenej nádrže.

Vytekajúca nafta

"Tá motorová nafta jemne vytekala na vozovku, čiže našou úlohou bolo to ohraničiť a zabrániť ďalšiemu rozšíreniu," ozrejmil Lopúch. Vytekajúca nafta by mohla spôsobiť problémy vodičom, ktorí prechádzali pravým jazdným pruhom. Vďaka zásahu hasičov sa na vozovku nedostala. Kým diaľničiari riadili dopravu, policajti sa pustili do zaisťovania stôp. Kamionista nezvládol ľavotočivú zákrutu a s kolosom sa prevrátil.

Dychová skúška

"54-ročný vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške. Výsledok bol negatívny," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, Jana Ligdayová. Prečo kamionista nezvládol riadenie a s kolosom sa prevrátil, budú ďalej zisťovať diaľniční policajti.

Uzavretie diaľnice

"Diaľničné oddelenie Policajného zboru Behárovce eviduje túto dopravnú nehodu ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorý je v objasňovaní," dodala Ligdayová. Neskôr polícia úsek diaľnice úplne uzavrela, aby ťažká technika dostala kamión bezpečne na kolesá.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy