Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Opustila svoju 8-mesačnú dcérku: Nechala ju u kamarátky a už sa po ňu nevrátila
Zdielať na

Opustila svoju 8-mesačnú dcérku: Nechala ju u kamarátky a už sa po ňu nevrátila

KAMIENKA / Mladá matka nechala svoju 8-mesačnú dcérku u kamarátky a už sa po ňu nevrátila. Polícia začala trestné stíhanie pre odloženie dieťaťa. Pre TV JOJ prehovorila žena, ktorá sa o dievčatko po celý čas starala.

"Ja som živila aj jej matku, aj dieťa zo svojich peňazí, čo poberám rodičovské," povedala žena, u ktorej mladá matka nechala svoju 8-mesačnú dcérku. Predtým tam bývala spolu s ňou. Pred dvoma mesiacmi však odišla za prácou a k dieťaťu sa dodnes nevrátila. "Osoba, ktorá je v zmysle zákona o rodine povinná starať sa o maloleté dieťa, začiatkom augusta tohto roku, ponechala toto dieťa svojej kamarátke bývajúcej v obci Kamienka," uviedla Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove. Polícia prípad vyšetruje ako zločin odloženie dieťaťa.

Dieťa bolo vystavené finančnej a emočnej núdzi

Žena má pritom tri vlastné deti a sama sa nachádza v ťažkej životnej situácii. Kamarátka jej napriek tomu dala do starostlivosti ďalšie. "Nasľubovala mi, že bude posielať peniaze, no nedala mi nikdy ani cent. Keď som jej povedala, či si uvedomuje, čo jej hrozí, tak povedala, že jej to je jedno," vyjadrila sa žena, ktorá sa stará o dieťa. "Zodpovedná osoba sa ale o svoje dieťa odvtedy nezaujíma, finančne neprispieva na jeho starostlivosť, čím ho vystavuje finančnej ako aj emocionálnej núdzi," informovala Ligdayová.

Žena hovorí, že sa o 8-mesačné dievčatko postarala, ako vedela. Navyše sa medzi nimi vytvoril silný emočný vzťah. "Ona už bola súčasťou našich životov. Osem mesiacov je dosť dlhá doba. Každé ráno som ju prebaľovala, kŕmila, obliekala, kúpala. Chodila som s ňou k doktorom," uviedla žena.

V prípade však napriek tomu musela zasiahnuť aj sociálka, keďže žena nie jej pokrvnou príbuznou dieťaťa. Pracovníci úradu práce jej dievčatko odobrali a pravdepodobne bude zverené do starostlivosti najbližšej rodiny. Zákon stanovuje trestnú sadzbu v podobných prípadoch na dva až šesť rokov.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy