Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Žena si prešla peklom: Muž ju udrel päsťou a vytrhol jej vlasy. Skončila aj s reznými ranami
Zdielať na

Žena si prešla peklom: Muž ju udrel päsťou a vytrhol jej vlasy. Skončila aj s reznými ranami

NEMŠOVÁ / Prípad násilia na žene riešia policajti z Nemšovej.

50-ročný muž fyzicky napadol podľa doterajších informácií svoju 48-ročnú družku. Po hádke ju najskôr päsťou udrel do tváre. Po údere napadnutá žena spadla na zem, kde ju útočník chytil za vlasy takou silou, že jej vytrhol niekoľko prameňov vlasov. Následne ženu hodil na posteľ, kde ju opakovane udieral do hlavy a dusil. Neskôr vzal nôž, ktorým prechádzal po jej krku, čím jej spôsobil rezné rany.

"Pri útokoch sa jej neustále vyhrážal zabitím. Napadnutá žena mala vážne obavy o svoj život a zdravie. Žene útočník spôsobil zranenia s dobou liečenia dva mesiace," uviedla polícia na sociálnej sieti. Privolaní policajti muža v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných procesných úkonoch bolo voči 50-ročnému mužovi vznesené obvinenie z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Zároveň bol spracovaný návrh na jeho väzobné stíhanie, o ktorom bude rozhodovať súd. Za tento skutok útočníkovi hrozí trest odňatia slobody v trvaní od šiestich mesiacov do troch rokov.

Polícia ženy vyzýva, aby takéto konanie ženy oznamovali

"Dôležité je, aby nám ženy oznamovali, že je na nich páchané násilie, pretože inak nemôže polícia konať. V súčasnosti máme zákonné prostriedky na to, aby sme násilie okamžite zastavili a násilníka vykázali zo spoločného obydlia," uviedla polícia. Okrem tiesňovej linky 158 sa podľa polície môžete obrátiť na rôzne inštitúcie zaoberajúce sa problematikou domáceho násilia, ako je napríklad Linka pre ženy zažívajúce násilie: 0800 212 212.

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy