Zatiahnuté
Bratislava
Mikuláš
6.12.2023
Mama s dcérou sa priotrávili oxidom uhoľnatým. Žene pomôcť nedokázali
Zdielať na

Mama s dcérou sa priotrávili oxidom uhoľnatým. Žene pomôcť nedokázali

PREŠOV / Ďalšia obeť vykurovacej sezóny. Oxid uhoľnatý zabíjal tentoraz v Malom Šariši. Obeťou je žena, ktorá bola v dome spolu s dcérou. Dievča previezli do nemocnice a z najhoršieho je vonku. Revíziu plynového kotla im robili pred rokom.

Stalo sa to v rodinnom dome v tichej ulici. Už prvý predpoklad záchranárov bol, že sa mama s dcérkou priotrávili oxidom uhoľnatým. Okrem kotla na tuhé palivo majú v domácnosti aj plynový kotol. "Vyslaní záchranári už žene nedokázali pomôcť, lekár musel konštatovať smrť. Na mieste ošetrili tínedžerku a transportovali ju do nemocnice," povedala hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová. 

Iba 14-ročná dcéra sa zachovala hrdinsky. Z posledných síl sa dostala z poschodia na prízemie. Zavolala nielen pomoc, ale záchranárom ešte stihla otvoriť bránu na elektrický pohon. Stále je v nemocnici. Že sa v dome niečo deje zaregistroval aj ich pes. Susedia si všimli, že je nepokojný.

"Obhliadajúci lekár na mieste vylúčil cudzie zavinenie, avšak nariadil vykonanie pitvy. Pri pitve bolo zistené, že príčinou smrti nebohej bolo udusenie oxidom uhoľnatým," informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik. Zronený manžel varuje všetkých majiteľov plynových kotlov, nech budú obozretní. Naposledy robili revíziu pred rokom. No zdá sa, že ani to nemusí stačiť.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy