Zatiahnuté
Bratislava
Jela
19.4.2024
NAKA zadržala občana Litvy, ktorý mal ilegálne nakupovať zbrane
Zdielať na

NAKA zadržala občana Litvy, ktorý mal ilegálne nakupovať zbrane

BRATISLAVA / Policajti z NAKA dnes zasahovali v centre Bratislavy. Akcia súvisela s mužom z Litvy, ktorý mal ilegálne obchodovať so zbraňami. Podľa informácií Televízie JOJ išlo o dlhodobo plánovanú akciu.

Policajti vykonávali raziu už od skorých ranných hodín. Z miesta si mali zobrať aj niekoľko zbraní. Akcia s krycím názvom Baltik bola zameraná na občana Litvy. Ten mal na území Slovenska nelegálne obchodovať so zbraňami. Na mieste policajti zaistili viacero dôkazov. Medzi nimi aj vyše desiatku zbraní, ktoré odniesli vo vreciach.

Obhliadky boli vykonaná v dvoch budovách, počas razie bola zadržaná jedna osoba. ​​"V Bratislave vykonala Národná kriminálna agentúra policajnú akciu s krycím názvom BALTIK. Úkony trestného konania súvisia s nedovoleným ozbrojovaním a obchodovaním so zbraňami. Zadržali sme občana Litvy, ktorý mal na území Slovenska nakupovať rôzne zbrane. Súčasne prebiehajú procesné úkony aj v Litve na základe žiadosti o právnu pomoc," uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Podľa našich informácii išlo o akciu, na ktorú sa na naše zložky dlhodobo pripravovali. Viac detailov nateraz ale polícia ani prokuratúra nezverejnila. 

Razia sa netýka Slovenskej agentúry životného prostredia 

"Slovenská agentúra životného prostredia v budove na Grösslingovej v Bratislave nevyužíva prenajaté priestory už takmer rok. Budova na Grösslingovej ulici č. 35 v Bratislave je vo vlastníctve Správy služieb diplomatického zboru, a.s. Administratívne priestory v budove na Grösslingovej ulici č. 35 má Slovenská agentúra životného prostredia prenajaté od Správy služieb diplomatického zboru, a.s. do roku 2025. Od 1. júla 2021 tieto priestory však Slovenská agentúra životného prostredia neužíva," uviedla hovorkyňa Slovenskej agentúry životného prostredia Michaela Pšenková. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy