Polojasno
16°
Bratislava
Viliam
28.5.2022
Polícia vyšetruje tragickú nehodu: Z neznámych príčin prešli autom do protismeru, traja zahynuli
Zdielať na

Polícia vyšetruje tragickú nehodu: Z neznámych príčin prešli autom do protismeru, traja zahynuli

HUMENNÉ / Polícia intenzívne vyšetruje okolnosti mimoriadne tragickej nehody, pri ktorej zahynuli traja ľudia. Viezli sa v tom istom aute a z neznámych príčin prešli do protismeru.

Dve autá totálne zdemolované, záchranné zložky v maximálnom nasadení, no napokon výsledok, ktorý nik pripustiť nechcel. Podľa zistení hasičov sa vo vozidlách nachádzalo dovedna sedem osôb. Štyria zranení skončili v starostlivosti záchranárov. Pri pasažieroch z tohto vozidla už pomoc bola márna. "Môžem potvrdiť, že došlo k úmrtiu troch osôb," uviedla hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová. 

Ku kolízii došlo krátko po šestnástej. Na miesto okamžite dorazili všetky záchranné zložky. Stalo sa to na úseku cesty medzi obcami Kochanovce a Ľubiša. Kolízia dopravu na hlavnom ťahu medzi Humenným a Medzilaborcami v tomto úseku zablokovala. Obchádza vedie cez obec Udavské. "Na mieste zasahovalo 6 príslušníkov, ktorí vyslobodili usmrtené osoby z havarovaných vozidiel a autá zabezpečili proti vzniku požiaru a únik prevádzkových kvapalín," uviedla hovorkyňa KR HaZZ Prešov Miroslava Knišová. 

Ako sa to stalo, to zatiaľ jasné nie je

Podľa polície Volkswagen z nezistených príčin prešiel do protismeru. Nasledovala čelná zrážka s Land Roverom. Ani jeden z pasažierov, ktorý sa vo Volkswagene viezli, kolíziu neprežil. "Vodičom Volkswagenu bol 21-ročný muž z obce Vyšný Huršov, spolujazdcami bola 19-ročná slečna z obce Belá nad Cirochou a 33-ročný muž z obce Hankovce," informuje Ligdayová. 

Podľa polície Land Rover šoféroval 21-ročný muž z obce Zbudské Dlhé. Dychová skúška uňho prítomnosť alkoholu vylúčila. Viezol ďalšie tri osoby. Hoci sa každý z nich pri zrážke zranil, ide o ľahké poranenia s predpokladanou dobou liečenia do sedem dní. Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin usmrtenia. Do objasňovania kolízia zapojili aj znalcov. Na tomto úseku nejde o prvú smrteľnú kolíziu. Pred rokom došlo pre tragickú nehodu k zníženiu maximálnej povolenej rýchlosti na 70 km/h a pribudla aj výstražná značka Pozor, šmýka sa.

Majetkové škody, ktoré pri nehode vznikli, doposiaľ vyčíslené neboli. Počas dokumentovania nehody bol tento úsek cesty úplne uzavretý, a to od štvrtej do deviatej večer.

Súvisiace články

Najčítanejšie