Oblačno
20°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Mŕtvy 90-ročný dôchodca ležal na dvore. Mal rezné rany a neďaleko neho ležal nôž
Zdielať na

Mŕtvy 90-ročný dôchodca ležal na dvore. Mal rezné rany a neďaleko neho ležal nôž

LÚČKY / Mal oslavovať deväťdesiate narodeniny, miesto toho budú príbuzní chystať pohreb. Obcou Lúčky pri Žiari nad Hronom otriasla neuveriteľná tragédia. Dôchodcu našli skoro ráno na dvore pri rodinnom dome mŕtveho. Na tele mal rezné rany a pár metrov od neho ležal zakrvavený nôž. Čo sa presne stalo vyšetruje polícia.

​Malou obcou na strednom Slovensku otriasla neuveriteľná tragédia, ktorú si nikto nevie vysvetliť. Dôchodca Jozef býval v rodinnom dome so synom dlhé roky, v nedeľu, 9. januára, ráno našli na dvore jeho bezvládne telo. "Žil so synom, obaja takí starší, našli ho ležať mŕtveho na zemi, neviem či ich niekto prepadol alebo čo," hovorí suseda. "Oslavoval by 90 rokov," tvrdí  starosta obce Lúčky Vladimír Závadský. 

Na tele nebohého dôchodcu našli viacero rán, zrejme spôsobených nožom. Ten našli niekoľko metrov odtiaľ, so stopami krvi. "Opatroval ho, bol to onkologický pacient, usporiadaný život, bývali tam dlhé roky," hovorí Závacký. 

Miesto tragédie ohradili policajti páskami. Niekoľko hodín zaisťovali stopy. "Privolaný súdny lekár na mieste nepotvrdil ani nevyvrátil zavinenie cudzou osobou, nariadil vykonať súdnu pitvu," informuje  hovorkyňa KR PZ BB Petra Kováčiková. 

Čo sa presne stalo ešte v tejto chvíli známe nie je. Domáci však hovoria o veľkých obavách, pociťujú neistotu. Doteraz sa tu cítili bezpečne a v inak pokojnej obci sa s niečím podobným doteraz nestretli. "Sme v neistote čo sa stalo, nikdy sa tu nič také nestalo," tvrdí suseda. "Začalo sa trestné stíhanie pre usmrtenie, viac informácií nebudeme poskytovať," hovorí Kováčiková. 

Súvisiace články

Najčítanejšie