Jasno
30°
Bratislava
Miloslav
3.7.2022
Zlodeji výbušninou zničili bankomat v Ladcoch. Odniesli si až 80-tisíc
Zdielať na

Zlodeji výbušninou zničili bankomat v Ladcoch. Odniesli si až 80-tisíc

LADCE / Zlodeji si z bankomatu v Ladcoch v ilavskom okrese odniesli 80 tisíc eur. Dostali sa doň pomocou výbušniny. Nejde o ojedinelý prípad. V auguste sa zlodeji pokúšali dostať do bankomatu v obci Pruské a o pár dní neskôr vyhodili bankomat do vzduchu v Drietome.

Cieľom neznámych zlodejov bol bankomat v centre obce Ladce. Štyri minúty pred treťou hodinou v noci prišiel sbskárom signál, že do budovy v ktorej je umiestnený bankomat sa niekto pokúša dostať. Okamžite vyrazili na miesto. V Ladcoch boli približne do desiatich minút. Zlodeji dovtedy ušli.

Dvere v okolí zámky boli poškodené výbuchom. "Môžeme potvrdiť, že náš bankomat bol predmetom útoku neznámych páchateľov, ktorí sa do neho vlámali bližšie nešpecifikovanou metódou a odcudzili hotovosť," povedal PR manažér VUB Banka Dominik Miša. 

Okamžite zavolali policajtov, hasičov a pyrotechnika. Priestor v okolí budovy uzavreli. Nikto netušil, čo sa nachádza vo vnútri. Policajti rátali aj s tým, že dnu je nevybuchnutá nálož. "Štyria hasiči z Dubnice nad Váhom boli požiadaní o súčinnosť polície, robili technickú podporu," uviedol hovorca HaZZ Trenčín Marián Petrík. 

Miestnosť v ktorej sa bankomat nachádza otvoril až privolaný pyrotechnik. Okamžite vedel, že zlodeji boli úspešní. V priebehu desiatich minút vzali z bankomatu všetku hotovosť. Otvorili ho pravdepodobne za pomoci neznámej výbušniny.

"Vyšetrovateľ OKP OR PZ v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže," uviedla hovorkyňa OKP OR PZ Trenčín Danka Adámiková. Podľa našich informácií zlodeji ukradli viac ako 80 000 eur. Ušli na aute, ktoré údajne nasnímalo viacero kamier. Tie policajti analyzujú.

"Vzhľadom na prebiehajúce prvotné úkony prípravného konania nie je v danej veci možné v tejto chvíli poskytnúť viac informácií," dodala Adámiková. 

Najčítanejšie