Tragická nehoda pri Dolnom Kubíne: Hrozivú zrážku s vlakom neprežil otec štyroch detí

Tragická nehoda pri Dolnom Kubíne: Hrozivú zrážku s vlakom neprežil otec štyroch detí

PÁRNICA / 45-ročný muž neprežil fatálnu zrážku s vlakom. Otec štyroch detí pri návrate domov vošiel so svojím autom na koľajisko priamo do dráhy prichádzajúceho vlaku. Telo vodiča mal silný náraz vymrštiť mimo vozidla.

​Takto skončila jazda 45-ročného muža, ktorý vošiel do koľajiska tesne pred vlakom. Rušňovodič sa snažil brzdiť, no nešťastiu nemohol zabrániť. Po silnom náraze s vlakom auto skrútilo a zrejme vodič vypadol von z vozidla. K nehode prišli prví dolnokubínski hasiči. "Po príjazde na miesto sa vodič nachádzal mimo vozidla v bezvedomí, príslušníci poskytli predlekársku prvú pomoc až do príchodu záchranárov, kde sme následne vykonávali resuscitáciu," povedal Martin Podbrežný, veliteľ zásahu HaZZ Dolný Kubín.

K ťažko zranenému mužovi priletel aj vrtuľník zo Žiliny. "Leteckí záchranári sa po prílete pridali ku rozšírenej resuscitácii," ozrejmila Zuzana Hopjaková, hovorkyňa ATE. Aj keď sa hasiči a zdravotníci snažili, mužovi sa život nepodarilo zachrániť. Pre nehodu bola jednokoľajová vlaková trať neprejazdná a vlaky meškali. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia. "Alkohol u 58-ročného rušňovodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva," uviedol Radko Moravčík, hovorca KR PZ Žilina.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:40 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:40 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie
07:00 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Šachový princ
07:55 Americká Miss India
09:45 Malí letci