Malé dievčatko leží v nemocnici. Skočilo pred auto vo chvíli, keď sa už nedalo nič robiť

Malé dievčatko leží v nemocnici. Skočilo pred auto vo chvíli, keď sa už nedalo nič robiť

MARKUŠOVCE, OKRES SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Deväťročné dievča z Markušoviec vbehlo v dedine rovno pod kolesá auta. Skončilo v nemocnici. Vodič, ktorý šiel po hlavnej ceste, hovoril, že bol bezradný.

Vodič smeroval cez obec Markušovce do Spišskej Novej Vsi. Dieťa pri ceste si všimol. No podľa jeho tvrdenia bolo nerozhodné, či prejde cez cestu, alebo neprejde. "Idem, nejdem, idem, nejdem. A potom videla auto a ako keby si myslela, že ešte prebehne, ale už neprebehla. Ja som vtedy v tom čase už brzdil," hovorí vodič. 

Podľa slov vodiča išiel cez dedinu maximálne 40-tkou. Keď videl, že sa dievča rozbehlo , tak začal brzdiť. No na úzkej ceste sa dieťaťu vyhnúť nedokázal. "Úplne mi vpálila do cesty a už som nedokázal zrážke zabrániť. Nemal som sa kam vyhnúť. Ja som potom volant strhol do pravej strany. Ale ona už bola v tej dráhe," hovorí vodič.

Príbuzní dievčaťa s tým nesúhlasili. Policajti si k vyšetrovaniu preto vzali súdneho znalca. "Maloletá chodkyňa náhle vstúpila na vozovku, bez toho, aby sa dostatočne presvedčila, či tak môže urobiť bez hroziaceho nebezpečenstva. A vošla do jazdnej dráhy prichádzajúcemu vozidlu," informujme hovorkyňa KR PZ Kočice Lenka Ivanová. 

Zranené dievča si od príbuzných prevzali záchranári. Ošetrili ju na mieste. No keďže mala telíčko posiate modrinami, vzali ju do nemocnice. "Pacientka utrpela iba povrchové poranenia. Ostáva ale v nemocnici na pozorovanie," informuje hovorkyňa siete nemocníc Jana Fedáková. "Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdila," informuje Ivanová. 

K zrážke došlo pred domom kde dievča bývalo

Policajti preto upozorňujú rodičov, aby mali deti viac pod kontrolou. "Je dôležité naučiť dieťa správne prechádzať cez cestu a pohovoriť si s ním o nástrahách na cestách," informuje Ivanová. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
10:45 Poklady z blšáku II.
11:30 Prestreté
12:45 Profesionáli III.
10:30 Prestreté
11:45 Nákupné maniačky
13:15 Kutyil s.r.o. II.
11:25 Arthur a Minimojovia
11:50 Najmenší slon na svete
12:00 Maxipes Fík
09:55 Perfektní prázdniny
11:45 Elixír života
13:20 Příliš pozdě na loučení