Namiesto pálenky vypili nemrznúcu zmes. Príčinu smrti dvoch mužov z Čekoviec objasnila pitva

Namiesto pálenky vypili nemrznúcu zmes. Príčinu smrti dvoch mužov z Čekoviec objasnila pitva

ČEKOVCE, OKRES KRUPINA / Smrť dvoch mužov na lazoch nad Čekovcami, o ktorej sme hovorili pred pár dňami, stále riešia krupinskí policajti. Bezvládne telá 56 a 63-ročných mužov našla v izbe sestra jednej z obetí. Chlapi celú noc popíjali, priniesli si kanistru a mysleli, že je tam pálenka. Pitva odhalila, že urobili osudnú chyby, vypili nemrznúcu kvapalinu.

Stalo sa to v dome na lazoch nad Čekovcami. Bývala tu jedna z obetí, s mamou a dvomi sestrami. V osudný večer popíjal majiteľ domu s kamarátom, ráno sa už ale neprebrali. Bezvládne telá 56 a 63-ročných mužov našla bez známok života sestra jedného z nich. "Zatvorili sa do izby a ráno som ich našla mŕtvych, brat bol na fotelke a ten druhý v posteli," hovorí sestra obete. 

Muži vypili nebezpečnú látku 

Bolo to na lazoch, čo komplikovalo zásah. Policajti zaistili bandasku s neznámou tekutinou, z ktorej muži v noci popíjali. A práve to sa podľa súdnej pitvy stalo obom mužom osudným. Vraj si mysleli, že je tam pálenka. V skutočnosti ale vypili nebezpečnú látku. "Príčinou smrti je intoxikácia, nemrznúca kvapalina," informuje hovorkyňa KR PZ BB Petra Kováčiková. 

Podľa sestry obete bandasku doniesol kamarát

"Sused doniesol dačo, neviem, čo to je, ja som to nepila, ani som to nevidela," hovorí sestra obete. Muži si vraj nič podozrivé nevšimli, urobili obrovskú chybu, údajne si ale mysleli, že pijú domácu pálenku. Bandasku vraj pred tým aj ovoňali. Všetky okolnosti nešťastia preveruje polícia. "Vyšetrovanie aj naďalej prebieha," informuje Kováčiková. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli III.
20:30 Denník Bridget Jonesovej
22:35 Niečo na tej Mary je
19:00 Štyri svadby a jeden pohreb
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
20:55 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
19:35 SpongeBob v nohaviciach IX.
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
18:25 Cirkus
20:15 Na nože
22:30 Dřív než půjdu spát