Vyšetrovateľ v prípade Violy Macákovej pozastavil trestné stíhanie

18.03.2021 15:04 Noviny.sk Krimi

Vyšetrovateľ v prípade Violy Macákovej pozastavil trestné stíhanie

BRATISLAVA / Violu Macákovú našli v podchladenom stave a zranenú v bratislavskom prístave v novembri 2019. Zo záverov vyšetrovania vyplýva, že smrť 34 ročnej učiteľky nespôsobilo cudzie zavinenie. Druhého marca vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie.

Vyšetrovateľ 2. marca definitívne zastavil trestné stíhanie v prípade smrti Violy Macákovej. V tlačovej správe to skonštatovala Krajská prokuratúra v Bratislave s tým, že v zákonom stanovenej lehote nebola voči uzneseniu o zastavení trestného stíhania z 24. februára podaná sťažnosť.

Viola Macáková prišla o život 11. novembra v roku 2019. Učiteľku angličtiny našli v bratislavskom prístave podchladenú, zranenú s roztrhanými pančuchami na koletách a s vyzutými čižmami. V tom čase ešte žila, no zomrela pri prevoze do nemocnice. Po jej smrti sa verejnosťou začali šíriť rôzne informácie. Od sexuálneho znásilnenia až po jej vraždu. 

"Neboli zadokumentované žiadne stopy po spútaní alebo zviazaní poškodenej, žiadne zlomeniny členkov. Prípadný sexuálny motív spáchania skutku bol vzhľadom na charakter zdokumentovaných zranení poškodenej jednoznačne vylúčený," konštatovala Krajská prokuratúra v Bratislave.


Podľa záverov z vyšetrovania mladá učiteľka Viola Mackáková zomrela na zlyhanie srdca, pri opakovanom pôsobení tupého násilia. "Medzi tupé násilie môžeme zaradiť aj opakovaný pád, pri ktorom sa poškodí tkanivo, podkožie, svaly, cievy. To môže spôsobiť tukovú embóliu, kedy sa krvným obehom zanesú tukové častice z poškodených tkanív do životne dôležitých orgánov, ako sú pľúca či mozog, čo môže mať fatálne následky," okomentoval súdny lekár Martin Balko.

Policajný vyšetrovatelia mali k dispozícií viaceré znalecké posudky a vypočuli 80-tich svedkov vrátane Violiných priateľov, či ľudí s ktorými sa v posledných dňoch pred smrťou kontaktovala a žiadala ich o odpustenie.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:40 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie
07:10 Prvé oddelenie
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:45 Jak změřit svět
08:55 Let’s Dance: Revolution
10:45 Já, kocour