Policajti pri rozsiahlej razii zaistili nelegálne anabolické steroidy. Obvinení pred prokurátorom priznali vinu

Policajti pri rozsiahlej razii zaistili nelegálne anabolické steroidy. Obvinení pred prokurátorom priznali vinu

ŽILINA / Vlani vo februári polícia rozbila zločineckú sieť, ktorá mala predávať obrovské množstvá nelegálnych a predovšetkým nebezpečných anabolík. Na tejto rozsiahlej akcii spolupracovali policajti na Slovensku, Ukrajine v Poľsku a aj vo Francúzsku. Organizovanú skupinu mali riadiť práve zo Slovenska. Policajti zadržali 24 ľudí. Po roku sa niektorí z nich rozhodli pre uzavretie dohody o vine a treste.

V štyroch krajoch urobili policajti rozsiahle domové prehliadky, zaistili stovky balení anabolických steroidov rastových hormónov a liekov. Zaistili aj finančné prostriedky na bankových účtoch a hlavnému podozrivému majetok "Konkrétne dve budovy, šesť motorových vozidiel v hodnote najmenej 520 tisíc eur," uviedol vo februári hovorca policajného prezídia Michal Slivka. 

Najviac obvinených bolo zo žilinského kraja, celú skupinu mal riadiť športovec pochádzajúci z Oravy Ľubomír, ktorý je vo vyšetrovacej väzbe a v tej sú aj ďalší štyria obvinení, jedného stíhajú na slobode. Všetci sa chceli vyhnúť vysokým trestom za legalizáciu príjmov z trestnej činnosti, hrozilo im až 20-ročné väzenie. "Prokurátor uzavrel dohodu o vine a treste," uviedol Matúš Harkabus z krajskej prokuratúry v Žiline. 

Piatim obvineným boli tresty mimoriadne znížene a to preto že počas vyšetrovania spolupracovali s organmi činnými v trestnom konaní a boli nápomocní pri objasňovaní organizovanej trestnej činnosti. "Mimoriadne znížené tresty boli s obvinenými dohodnuté vo výmere najmenej päť rokov s tým, že tento postup nebol aplikovaný u osoby Jozefa Š., ktorého trestné stíhanie ešte pokračuje pre ďalší skutok v prípravnom konaní," dodal Harbakuš. 

Dvaja obvinení sa dohodnúť odmietli. Na nich prokurátor už v najbližších dňoch podá obžalobu. O uzavretých dohodách bude rozhodovať Okresný súd Žilina. Ak súd dohody schváli, obvinení môžu prísť aj o nemalé majetky. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi