Kauza Fatima pokračuje, k prepustenej a okamžite znovu zadržanej Monike Jankovskej pribudli ďalší obvinení

05.03.2021 19:40 Noviny.sk Krimi

Kauza Fatima pokračuje, k prepustenej a okamžite znovu zadržanej Monike Jankovskej pribudli ďalší obvinení

BRATISLAVA / V kauze "Fatima" padli ďalšie obvinenia. Ide o prípad trenčianskej reštaurácie a baru, pre ktorý včera zadržali hneď po prepustení z väzby Moniku Jankovskú.

Monika Jankovská o prípade rozhodovala ešte ako okresná sudkyňa a je obvinená z marenia spravodlivosti.

Ako uviedol portál aktuality.sk v kauze obvinili aj bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška aj ex-riaditeľa Národnej proti-korupčnej jednotky Roberta Krajmera. Bývalí policajní funkcionári sú aktuálne vo väzbe po obvineniach v akcii "Očistec". 

To znamená, že v posudzovanom prípade budú opätovne vypočúvaní obvinení a niektorí svedkovia, budú vypočúvaní aj noví (ďalší) svedkovia, a preto nemožno v žiadnom prípade konštatovať, že už boli vypočutí všetci svedkovia. Možno ešte doplniť, že dva nové skutky, pre ktoré bolo vznesené obvinenie dňa 1. 3. 2021, vecne súvisia so skutkom právne posúdeným ako vydieranie,“ uviedla pre portál hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Kauza trenčianskeho baru Fatima siaha do roku 2000, keď podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi mal vtedajší údajný boss podsvetia Peter Čongrády spolu s Petrom V. násilím bar vziať. Ako informoval portál, mafiánske prevzatie sa údajne dialo s „posvätením polície“ ale aj sudcov, a to práve aj obvinenej Moniky J., ktorá bola vtedy sudkyňou v Trenčíne. Podľa výpovede svedkov za toto prebratie vzala úplatok tri milióny korún.

O tejto skutočnosti mal aj pred súdom vypovedať svedok Michal V. Ten neskôr svoju výpoveď zmenil a vrátil sa k pôvodnej verzii, že k násilnému prevzatiu neprišlo. Nakoniec sa k verzii s násilným prevzatím vrátil aj s tým, že ho mala ovplyvňovať trojica ľudí, medzi ktorými bol aj svat Moniky J., Peter V., a policajt NAKA Milan Ž.

Prípad trenčianskeho podniku sa dlhé roky zdal byť nerozlúsknuteľný:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:35 Stratené duše V.
18:35 Skutočné príbehy
19:40 Profesionáli VIII.
18:00 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
20:10 9-1-1: Texas
18:00 Petronela Jabĺčková
18:15 Mach a Šebestová na cestách
18:20 Mach a Šebestová na prázdninách
16:55 Dívka z divočiny
18:30 Životy svatých 1/2
20:15 Fukušima