Medvedica zaútočila na poľovníka, preto ju zastrelili. O pár metrov našli zamrznuté mláďatá

Medvedica zaútočila na poľovníka, preto ju zastrelili. O pár metrov našli zamrznuté mláďatá

NEVIDZANY / Medvedica zaútočila na poľovníka. Stalo sa to v lesoch nad obcou Nevidzany v prievidzskom okrese. Prekvapili ju poľovné psy. Rozbehla sa za nimi a natrafila na ich pána. Zaútočila, a preto ju zastrelil.

Poľovníci boli na pochôdzke v revíri a ich psy zrazu vošli hlbšie do lesa a začali štekať. Rozbehli sa teda za nimi. Zrazu z kríkov vybehla medvedica. Jednému z poľovníkov sa zahryzla do nohavíc. V tom sa ozval výstrel. "Tie psíky ju vydurili, ona sa rozbehla za nimi," povedal poľovník Peter Vrablec. "Bolo to obrovské riziko pre človeka, on nemal inú šancu, len ju zastreliť," vyjadrila sa Anna Weissová, Štátna ochrana prírody.

O pár metrov ďalej našli poľovníci tri zamrznuté mláďatá. "Medvedica nemala brloh, v dôsledku čoho mláďatá zamrzli," ozrejmila Weissová. "Keď je zima a neurobí si brloh, tak tie mláďatá zamrznú," vyjadril sa Vrablec.

Napriek tomu, že mláďatá boli už mŕtve, medvedica si ich stále bránila. Okolnosti tohto prípadu prešetruje štátna ochrana prírody a polícia. "Krajský vyšetrovateľ z Trenčína začal trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov a prečin pytliactva," uviedol hovorca KR PZ Trenčín Pavol Kudlička. "Je otázka, že keby ju bol nebol zastrelil, či by to nebolo skončilo horšie," zamyslel sa Vrablec.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:40 Profesionáli III.
20:30 Všetko čo mám rád
22:25 Všetko čo má Ander rád
20:10 Vražedné Miami
21:00 Dr. House VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
18:25 Kolo zázraků
20:15 Šachový princ
22:10 Safe