Horskí záchranári na Skalke sa opäť nezastavili. Ďalší odvážni lezci nezvládli najťažšiu ferratu

Horskí záchranári na Skalke sa opäť nezastavili. Ďalší odvážni lezci nezvládli najťažšiu ferratu

SKALKA, KREMNICKÉ VRCHY / Vyčerpávajúci deň majú za sebou záchranári na Skalke v Kremnických vrchoch. Najťažšiu ferratu na Slovensku chceli v pondelok pokoriť ďalší odvážni lezci. No, nezvládli to.

Horskí záchranári na Skalke mali v pondelok náročný deň. Za krátky čas zasahovali až 3-krát. Na pomoc boli privolaní k 45-ročnému Slovákovi, ktorý spadol z ferraty s klasifikáciou F.

"Poobede nás náhodní okoloidúci ľudia zavolali. Muž mal síce vybavenie na zaistenie pádu (ferratový set), ale liezol bez jeho použitia," uviedol horský záchranár Pavol Klobušník. 

Muž si vybral tú najnáročnejšiu ferratu s označením F. "Precenil svoje schopnosti. Naliezol do ferraty, neudržal sa na viac na rukách a spadol," pokračuje Klobušník. 

Pádom z výšky asi 15 metrov si privodil poranenie chrbtice a pravdepodobne aj iné vnútorné poranenia. O súčinnosť boli požiadaní leteckí záchranári, ktorí pristáli na heliporte na Skalke. Horskí záchranári po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti transportovali zraneného na nosidlách kong a služobným vozidlom na heliport, kde ho odovzdali leteckým záchranárom na prevoz do nemocnice.

Touto záchrannou akciou sa práca horských záchranárov dnes nekončila, ale čakali ich ďalšie dva zásahy. "Po ukončení akcie sme boli vyzvaný k druhému pánovi. Tu už pán mal ferratový set, pomohli sme mu dostať sa na zem," opisuje horský záchranár. 

Pri treťom zásahu podľa slov záchranárov ďalší muž precenil svoje schopnosti. "Našťastie tam bol náhodne zmluvný záchranár, ktorý ho priisťoval a bezpečne ho dostal z ferraty von," dodal Klobušník. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Prepáč, si ženatý
19:45 Profesionáli
20:25 Hitman: Agent 47
17:50 Keby bolo keby 2
18:55 Keby bolo keby 2
20:10 Myšlienky vraha
18:30 Okido I.
18:45 Jojko oslávencom
18:46 Jojko oslávencom
18:25 Líbat nevěstu zakázáno
20:15 Královna ledu
22:15 Město 44