FOTO: Jeden mŕtvy, traja ťažko a traja ľahko zranení. Toto je výsledok zrážky viacerých áut pri Kežmarku

FOTO: Jeden mŕtvy, traja ťažko a traja ľahko zranení. Toto je výsledok zrážky viacerých áut pri Kežmarku

OKRES KEŽMAROK / Jeden mŕtvy, traja ťažko a traja ľahko zranení, medzi nimi aj sedemročný chlapček. Pri Huncovciach sa zrazili tri osobné autá. O život jedného účastníka nehody bojovali aj okoloidúci. Upozorňujeme, že nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov.

K nehode došlo vo štvrtok večer na ceste medzi Kežmarkom a Huncovcami potom, ako sa zrazili tri autá. Najhoršie na tom bola päťčlenná posádka červeného auta. Najmä muž, ktorý sedel na zadnom sedadle, po náraze ho vyhodilo von, a to priamo pod biele vozidlo.

​Toho svedkovia rýchlo nadvihli, muža vyslobodili a začali ho oživovať. "Okoloidúci vodiči začali s resuscitáciou približne dve minúty pred našim príchodom," priblížil veliteľ zásahu Dušan Zwick. 

Zranených bolo viacero, vrátane sedemročného chlapčeka. "Sme si prebrali ďalších zranených a museli sme hlavne zabezpečiť vozidlá proti vzniku požiaru, lebo z jedného sa nám začalo dymiť," doplnil veliteľ zásahu.

"Rozsah zranení bol rôzny. Utrpeli najmä poranenia hlavy hrudníka a končatín. Najvážnejšie zranenia mal muž, ktorého museli vzhľadom na jeho zdravotný stav uviesť do umelého spánku," upresnila hovorkyňa OS ZZS Alena Krčová. 

O život 36-ročného Vladimíra ďalej bojovali záchranári aj v sanitke pri ceste do nemocnice. Žiaľ, zranenia boli natoľko vážne, že im nakoniec podľahol.

"K dopravnej nehode bol vyžiadaný aj vrtuľník, ktorý vzlietol na pomoc zo základne v Poprade," uviedla hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Turočeková. Leteckí záchranári na mieste kolegom pomohli, ale do nemocníc zranených viezli iba sanitky. 

Na mieste zostali nezranení alebo ľahko zranení účastníci nehody z dvoch áut. "Pri vykonávaní dychových skúšok alkohol na mieste nebol zistený," povedal riaditeľ OR PZ v Kežmarku Pavol Gaborčák. 

Podľa prvotných zistení malo tmavosivé auto idúce od Kežmarku obiehať motorkára, ktorý zastavil na krajnici. Vodič však časťou auta prešiel cez stredovú čiaru, kde v protismere zachytil červené auto, no a to následne odhodilo do bieleho vozidla. 

Či je toto konečná verzia, zatiaľ známe nie je. "Nakoľko sa jedná o vážnu dopravnú nehodu, vec prevzal vyšetrovateľ OR PZ v Kežmarku, je tu znalec z odboru dopravy, ktorý posúdi okolnosti a následne svoje závery predloží vyšetrovateľovi," dodal Gaborčák. 

Školáka (12) zrazilo auto priamo na priechode: Za volantom sedel policajt. Viac informácií má Peter Sabo: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 NA HRANE
22:35 SEDEM
23:35 Vražedné čísla IV.
20:25 Warcraft: Prvý stret
23:05 Pod paľbou
01:30 Profesionáli
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:55 Spackané plastické operácie II.
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
20:15 Potížísta
22:10 Valhalla: Říše bohů
00:00 Trojitá hrozba