Dobšinský kopec sa stal osudným pre motorkára (43). Zasahovať museli aj leteckí záchranári

Dobšinský kopec sa stal osudným pre motorkára (43). Zasahovať museli aj leteckí záchranári

ROŽŇAVA / Dobšinský kopec je známy početnými ostrými zákrutami. Na riskantnú jazdu tam v nedeľu popoludní doplatil aj motorkár z okresu Košice - okolie. Po silnom náraze preletel cez zvodidlá. Na miesto nehody vyrazil aj vrtuľník.

Ku nehode došlo pravdepodobne počas predbiehacieho manévra. Vodič zrejme stratil nad motorkou kontrolu. "Na rovnom úseku cesty pri predchádzaní vozidiel zišiel s motocyklom ku krajnici, následne na nespevnenú časť a zachytil zvodidlo," informovala policajná hovorkyňa Jana Mésárova. 43-ročný vodič po náraze preletel cez zvodidlo, rozbitá motorka ostala uprostred cesty. Okoloidúci vodiči ihneď volali pomoc. "Po našom príchode sme zistili, že ide o nehodu motorkára. Muž bol v opatere RZP," povedal veliteľ zásahu hasičov Branko Tokarčík.

Na pomoc motorkárovi priletel aj záchranársky vrtuľník z popradskej nemocnice. "Pacient utrpel traumatické poranenie hornej končatiny následkom dopravnej nehody," informoval hovorca záchranárov Andrej Hirjak. Motorkár utrpel ťažké zranenia, s predpokladanou dobou liečenia 4 mesiace. Hasiči motorku zabezpečili proti požiaru o odťah sa postarala odťahová služba. Dobšinský kopec bol počas vyšetrovania nehody v jednom pruhu úplne uzavretý, dopravu riadili policajti.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
18:35 Agentka bez minulosti
19:40 Profesionáli VIII.
20:30 Všetko čo mám rád
19:00 Kosti X.
20:10 9-1-1: Texas
20:55 Myšlienky vraha IX.
19:00 Malí fidlikanti
19:20 Arthur a Minimojovia
19:45 Ruby z dúhy I.
18:35 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
20:15 Operace Entebbe
22:10 Cesta válečníka