Obchodovanie s ľuďmi v Trnavskom kraji: Obvinený mal páchať na mužoch tieto nechutné zverstvá

Obchodovanie s ľuďmi v Trnavskom kraji: Obvinený mal páchať na mužoch tieto nechutné zverstvá

TRNAVSKÝ KRAJ / 28-ročný muž v putách príslušníkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Takto sa skončila policajná akcia v Trnavskom kraji v súvislosti s obchodovaním s ľuďmi. Obvinený mal ešte vlani zlákať na prácu troch mužov, ktorí mu museli odovzdávať zarobené peniaze.

Obvinený mal zlákať mužov z Trebišovského okresu vo veku 17 až 20 rokov. Sľúbil im dobre platenú prácu v Trnave. Potom ako dotyčných odviezol a ubytoval, ich načierno zamestnal na rôznych stavebných prácach v Trnave a okolí.

​Zarobené peniaze mu však museli okamžite odovzdať. K tomu ich mal násilím a so zbraňou v ruke nútiť kradnúť. Celý čas mal poškodených biť, dokonca aj s elektrickým káblom, v prípade, že by neposlúchli jeho príkazy. Ako keby toho nebolo málo, ich obvinený prinútil zabiť koňa a nútil ich jesť jeho mäso aj napriek tomu, že to odmietali. Taktiež ich nútil vyberať staré oblečenie z kontajnerov, ktoré mu mali nosiť.

Počas celej doby ich nútil brať lieky s opiátmi, aby sa nebránili a neopustili miesto, kde ich držal. V nehygienických podmienkach museli jesť zvyšky jedla z kontajnerov, pričom aj z toho mála im bral pre svojich psov. Obvinený muž z okresu Trebišov je stíhaný väzobne. V prípade dokázania viny mu hrozí až 12 ročný trest. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Prvé oddelenie
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
06:00 Prvé oddelenie II.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:35 TIPOS INFO
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:35 Cesta za králem trollů
07:30 Skoro dospělá
09:10 Tygr a sníh