Slováci a Česi žijúci v Nemecku majú obavy o zdravie. Tamojší sa pred koronavírusom údajne vôbec nechránia

Slováci a Česi žijúci v Nemecku majú obavy o zdravie. Tamojší sa pred koronavírusom údajne vôbec nechránia

NEMECKO/SLOVENSKO / Aj keď sú vyspelejší národ, mohli by sa od nás učiť - zhodli sa študent i vodič autobusu žijúci v Nemecku. Obaja tvrdia, že Nemci koronavírus doteraz podceňovali a nijako sa nechránia. Slováci majú obavy o svoje zdravie.

V rámci Európy sme skutočne malým štátom, no podľa Slovákov, ktorí nás oslovili, si môžu ľudia z vyspelého Nemecka brať príklad od nás - ľudí z malého Slovenska.

Študent i vodič, ktorí oslovili štáb TV JOJ, sa nepoznajú, no pozorne sledujú dianie na Slovensku i v Čechách. Zo správania Nemcov sú šokovaní. Obaja sa chránia, ale u miestnych vyvolávajú len úsmev. "Nikto okrem mňa nemá rúško, všetci sa na mňa pozerajú, akoby som spadol z Marsu, niektorí sa aj pousmejú," povedal nám Mark, študujúci v Nemecku.

Obaja tvrdia, že Nemci sa nijako nechránia, hoci aj tam sú médiá plné správ o koronavíruse a stúpajúcich počtoch nakazených. Podľa oboch sú ulice plné ľudí, školy sú síce zatvorené a časť obchodov tiež, no ľudia sa ďalej stretávajú vo veľkých skupinách.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:50 Kutyil s.r.o.
19:35 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:40 Profesionáli III.
19:05 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha III.
21:00 FBI
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Pat a Mat
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
18:25 Prázdniny!
20:15 Jasmíniny slzy
22:10 Neklidná mysl