Vodič dostal doživotný zákaz šoférovania. Auto prepadlo v prospech štátu

01.02.2020 10:44 Noviny.sk Krimi

Vodič dostal doživotný zákaz šoférovania. Auto prepadlo v prospech štátu

ČADCA / Doživotným zákazom činnosti viesť motorové vozidlá potrestal sudca Okresného súdu v Čadci živnostníka Ľuboslava z okresu Čadca, ktorý si napriek zákazu šoférovania uloženého pred dvomi rokmi sadol za volant a a bol pod vplyvom alkoholu. Krajská žilinská polícia o prípade informuje na sociálnej sieti.

K udalosti došlo vlani v septembri, keď policajná hliadka v nočných hodinách zastavila vodiča v Turzovke. „Ľuboslav viedol osobné motorové vozidlo po ceste II/487, kde bol za železničným prejazdom v časti zvanej U krváka skontrolovaný hliadkou polície. Dychovou skúškou bola potvrdená prítomnosť alkoholu v dychu vo výške 0,94 mg/l,“ uvádza sa v trestnom rozkaze, ktorý polícia zverejnila.

Priťažujúcou skutočnosťou pre Ľuboslava bol fakt, že šoféroval aj napriek zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na 66 mesiacov. Čadčianskeho okresného sudcu všetky tieto skutočnosti viedli k stanoveniu trestu, po ktorom si Ľuboslav už nebude môcť doživotne sadnúť za volant.

Obvinený muž prišiel aj o vozidlo, ktoré prepadlo v prospech štátu. Sudca ho odsúdil aj na úhrnný trest odňatia slobody vo výmere jeden rok, ktorý mu však bol podmienečne odložený na dvojročnú skúšobnú dobu.

Polícia zverejnením tohto prípadu apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ dodáva polícia.

Jazda vodiča s takmer dvomi promile sa skončila nehodou. Muž nezvládol prejazd zákrutou. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
20:35 Nový život
19:40 Profesionáli VIII.
20:30 Nočný lovec
22:40 Kuriér: Zásielka smrti
20:10 9-1-1: Texas
20:55 Myšlienky vraha IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
20:25 Krtko
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Fukušima
22:20 Bublina
23:45 Negativ