V Nitre vyčíňal zlodej, ktorý sa vydával za policajta. Okradnúť sa mu podarilo staršiu pani

V Nitre vyčíňal zlodej, ktorý sa vydával za policajta. Okradnúť sa mu podarilo staršiu pani

NITRA / Dôverčivosť starších ľudí využil zlodej v Nitre, ten sa vydával za policajta. Podarilo sa mu pritom okradnúť 60 ročnú ženu. Tvrdil, že je z kriminálky a hľadá susedov. V nestráženej chvíli pripravil dôverčivú pani o peňaženku.

60 - ročná žena umývala okno a všimol si ju muž, ktorý práve prechádzal okolo. Povedal jej, že z kriminálnej polície a či by ho pustila dovnútra. "Ukázal mi preukaz, no ale ja som nevedela, či je pravý," uviedla podvedená žena. 

Žena kládol rôzne otázky, akoby naozaj vyšetroval krádež. Tvrdil, že susedia neprišli na výsluch, a preto ich hľadá. V tej chvíli aj ženu požiadal, aby išla po čistý papier, kde nechá odkaz pre susedov. 

Počas toho žene ukradol peňaženku. "Tak len chvíľku, čo som behla za roh. Stál medzi dverami a z tašky mi zobral peňaženku," opísala krádež podvedená žena. Potom ešte na lístok pre susedov napísal nezmyselný odkaz a následne odišiel. 

Až po jeho odchode si žena uvedomila, že sa stala obeťou zlodeja. "Polícia vec rieši ako priestupok proti majetku," vysvetlila krajská hovorkyňa polície Renáta Čuháková. 

To, ako muž vchádza a vychádza zo vchodu paneláka, zachytili bezpečnostné kamery. Polícia po páchateľovi pátra. Ak by ste vedeli k prípadu poskytnúť akékoľvek informácie, pomôcť môžete polícii na čísle 158.

Vyše 100 000 eur. To je suma, o ktorú vlani podvodníci iba v nitrianskom kraji pripravili dôverčivých dôchodcov. Aj napriek neustálym upozorneniam sa podvodníkom darí aj v tomto roku. Viac sa dozviete vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Noviny TV JOJ
07:10 Labková patrola
07:35 SpongeBob SquarePants
06:15 Súdna sieň
07:30 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:40 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Ako som prežil
07:20 Keby bolo keby 2
08:25 Keby bolo keby 2
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam VIII.
07:20 Požiarnik Sam VIII.
05:35 Cesta za snem
07:25 Zkratky ke štěstí
09:15 Až vyjde měsíc