Požiar v Starej tržnici, museli evakuovať ľudí

15.11.2019 13:06 Noviny.sk Krimi

Požiar v Starej tržnici, museli evakuovať ľudí

BRATISLAVA / Desiatky ľudí z historickej budovy počas výstavy museli hasiči evakuovať do bezpečia. Dôvod, pre ktorý museli ľudia opustiť priestory Starej tržnice je naozaj kuriózny.

Horieť začalo v reštauračnej kuchyni v suteréne. O pár sekúnd sa z podzemia začal valiť dym. A to rovno do priestorov tržnice, kde v tom čase bol v plnom prúde festival kutilov a tržnica bola plná ľudí. "V podstate plná sála návštevníkov, plná tržnica musela byť okamžite evakuovaná. O Exponáty je vždy strach, pretože sú tam vlastne 3D tlačiarne rôzne modely, ktoré vznikajú dlhé hodiny ak nie mesiace. Samozrejme všetci, ktorí ich vlastnia a majú ich tam vystavené, tak majú o to veľký strach," povedal Juraj Redeky, organizátor výstavy. 

"Ževraj horí hriankovač, tak nám povedali. Možno sa z toho niečo chytilo, ale tak nám povedali, že niekto zabudol nechal zapnutý hriankovač takže tak," povedal svedok. 

Oheň sa za krátku chvíľu podarilo uhasiť a v tržnici zostal len dym. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Ľudia z výstavy celú situáciu sledovali z námestia, kde sa konal festival s jedlom. "Po prieskume sme zistili, že sa jedná o požiar stravy a vybavenia kuchyne umiestnenej v suteréne Starej Tržnice. Momentálne prebieha ventilácia priestorov. Nedošlo k žiadnemu zraneniu," dodal Lukáš Višváder, veliteľ zásahu hasičov. 

Minulý rok zasiahol požiar aj ikonickú budovu poisťovne v centre mesta. Priamo na Hlavnom námestí, kde v tom čase boli Vianočné trhy.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:35 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:20 Srdce na správném místě
07:05 Život ryb
08:40 Kincsem