Pani sa vybrala na túru s kabelkou, zasahovať musel vrtuľník

Pani sa vybrala na túru s kabelkou, zasahovať musel vrtuľník

MALÁ FATRA / Pekné počasie vylákalo do hôr množstvo turistov. No v Malej Fatre na Veľký piatok museli pomáhať horskí záchranári. A to staršej nemeckej turistke, ktorá precenila svoje schopnosti, ako aj Čechovi, ktorý riskoval natoľko, že skončil v nemocnici.

Vretenica 41-ročného Čecha uhryzla do chodidla. "Po príchode na miesto sme zistili, že turista sa po chodníku pohyboval bosý, takže príčina pohryznutia je jednoznačne neopatrnosť," informuje príslušník HZS Peter Muráň. 

Pomoc horských a leteckých záchranárov potrebovala aj 65-ročná nemecká turistka, ktorá ale na túru vôbec nebola pripravená. S manželom sa dostali do náročného terénu, ktorý vedie až do sedla za hromovým. "Ten chodník je už rozmočený, spadla tam lavína, turistka bola vyčerpaná, nedokázala sama pokračovať," hovorí príslušník HZS Štefan Holúbek. 

Horským záchranárom musel prísť na pomoc aj vrtuľník z Banskej Bystrice, pomocou palubného navijaka turistku transportovali do Štefanovej. "Turistka nebola vhodne oblečená ani obutá," dodal Holúbek. "Pani mala vychádzkové topánky, krátky kabátik, kabelku, treba pri plánovaní túr myslieť na seba aj na kondičné schopnosti," opísal Muráň. 

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:20 NAŠI IV.
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
19:45 KINOSÁLA
17:40 Nákupné maniačky
18:50 Nákupné maniačky
20:10 Myšlienky vraha V.
18:15 Požiarnik Sam IX.
18:30 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
18:40 Knihy od Stonožky
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty
21:55 Vzkaz v láhvi