Nehody na novomestských cestách. Policajti zasahovali na viacerých miestach

20.04.2019 19:17 Noviny.sk Krimi

Nehody na novomestských cestách. Policajti zasahovali na viacerých miestach

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM / V plnej permanencii boli všetky záchranné zložky z Nového Mesta nad Váhom. Zasahovať museli na dvoch miestach súčasne. Len niekoľko minút po sebe sa stali dve dopravné nehody, pri ktorých sa zranili traja ľudia.

Päťdesiatročná vodička sa rozhodla obehnúť traktor s cisternou práve vo chvíli, keď ten odbočil doľava na vedľajšiu cestu. Došlo k zrážke. "Po príchode na miesto sme zistili, že vozidlo je naboku a dve zranené osoby, ktoré sa viezli vo vozidle, sa nachádzajú už v opatere záchranárov," informuje veliteľ zásahu Radoslav Pavlík.

Vozidlo urobilo po náraze do traktora niekoľko kotrmelcov. Vodička utrpela otras mozgu. V aute sa viezol aj jej 18-ročný syn, ktorý sa sťažoval na bolesť hrudníka. Oboch previezli do nemocnice. Nešťastie je o to väčšie, že rodina prišla v okamihu o nové, polročné auto.

Chvíľu na to zasahovali záchranné zložky z Novom Meste nad Váhom aj pri ďalšej nehode. Len o niekoľko kilometrov ďalej ratovali havarovaného motocyklistu. "Štyridsaťdvaročný muž z Častkoviec nezvládol riadenie svojho motocykla, prešiel na okraj vozovky, kde na štrku dostal šmyk a následne vošiel do priekopy a bol z motorky vymrštený," uviedol primár z nemocnice Peter Herman. 

"Ja som videla ako s riadidlami nezvláda, sama som nevedela, ako rýchlo ide, keď to nezvláda," opísala svedkyňa. Motocyklista zostal po páde nehybne ležať na zemi. O sile nárazu svedčí skutočnosť, že prilba, ktorú mal na hlave, celá praskla.

"Motocyklista sa sťažuje na poranenie dolných končatín, založili sme mu krčný golier, zastabilizovali sme jeho zdravotný stav do príchodu sanitného vozidla," opísal veliteľ zásahu Marián Žitňanský."Následkom dopadu utrpel úraz dolnej končatiny, naša posádka ho previezla do nemocnice v Trenčíne," tvrdí Herman.

Presné príčiny a okolnosti oboch dopravných nehôd vyšetrujú policajti. Požitie alkoholu u vodičov nezistili.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 Súdna sieň
15:00 Kutyil s.r.o. II.
15:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 Dovidenia, stará mama ! II.
14:20 Profesionáli
15:15 Nákupné maniačky
14:00 JAG V.
15:00 Kosti
16:00 Doktori II.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:00 American Teen
14:50 Růžový a černý
16:40 Pan Dokonalý