Mrazivý pohľad na auto po náraze do stromu. Polícia už pozná príčinu nehody

Mrazivý pohľad na auto po náraze do stromu. Polícia už pozná príčinu nehody

BANSKÁ BYSTRICA / V prípade smrteľnej nehody, ktorá si v stredu ráno vyžiadala život 58-ročnej vodičky pri Ostrej Lúke už polícia pozná príčinu. Bol to alkohol. Vodička si sadla za volant hoci mala v krvi viac ako dve promile. Zábery vo videu nie sú vhodné pre maloletých.

V stredu ráno pri Ostrej Lúke to bol mrazivý pohľad aj pre zasahujúcich záchranárov a hasičov na to, čo zostalo z auta po náraze do stromu. Nepochopiteľná nehoda sa stala skoro ráno, keď sú cesty prázdne, jazda 58-ročnej vodičky, ktorá na mieste zahynula ale nedávala zmysel. "Na mieste zasahovali štyri kusy techniky a 12 hasičov," uviedol Peter Hanzel, HaZZ Zvolen. 

​Polícia počas vyšetrovania odhalila, že bola pod vplyvom alkoholu. "Z výsledkov pitvy vyplynulo, že žena mala viac ako 2,2 promile alkoholu v krvi," potvrdila Petra Kováčiková, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica. Vodička viezla aj 22-ročného mladíka a o rok mladšiu ženu, ktorí išli brigádovať na trhy. Hazardovala keď si sadla za volant pod vplyvom alkoholu nielen so svojím, ale aj so životmi dvoch ďalších mladých ľudí. Nezmyselný risk si napokon vyžiadal život samotnej vodičky.

V priebehu týždňa to ale nebol prvý prípad v kraji, kedy za volantom sedela žena pod vplyvom alkoholu. "V poslednom období sa v Banskobystrickom kraji objavili prípady, kedy si za volant sadli pod vplyvom alkoholu aj ženy. Za posledný týždeň tri prípady, v jednom prípade tragicky skončila jazda," povedala Petra Kováčiková.

Za prvé tri mesiace sa v Banskobystrickom kraji stalo už 32 dopravných nehôd, pod ktoré sa podpísal alkohol. "Budeme ešte dôslednejší a nekompromisní k takýmto prípadom," dodala  hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:40 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
09:45 IQ TAXI
10:40 Najkrajšie bývanie III.
11:40 NA CHALUPE
09:50 Vražedné čísla IV.
11:05 Vražedné čísla IV.
12:10 Kosti IX.
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam X.
10:35 Okido I.
09:55 Dívka z divočiny
11:35 Řidičák snadno a rychle
13:10 Sedmilhář