Šoféra premohla únava. Skončil v múre rodinného domu

Šoféra premohla únava. Skončil v múre rodinného domu

STARÉ HORY / Zrejme mikrospánok sa podpísal pod haváriu na Starých Horách. V múre pri rodinnom dome skončilo osobné auto, v ktorom sedel manželský pár. Dvojica cestovala domov na východné Slovensko. Vodiča (52) podľa polície premohla únava. Záchranári ošetrovali oboch manželov, ktorí sa pri nehode zranili.

Cestovali z Bratislavy do Spišskej Novej Vsi, ich dlhá nočná jazda domov ale skončila predčasne pred piatou ráno na Starých Horách. Auto, v ktorom sedel manželský pár zišlo mimo cesty, nabúralo do múru pri rodinnom dome. "Do múru do domu, odtiaľ ho odhodilo do protismeru, môj názor, že zaspal, lebo žiadna brzdná dráha," opísal udalosti obyvateľ Starých Hôr. "Vodič osobného motorového vozidla pravdepodobne v dôsledku mikrospánku prešiel s vozidlom do protismeru, kde narazil do betónového oplotenia rodinnného domu," informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica. 

​Ľudia na Starých Horách sa zobudili na silný náraz a zraneným manželom pomohli von z havarovaného auta. Záchranári na mieste ošetrili oboch zranených manželov. "Vodič pri nehode utrpel ľahšie poranenia, po ošetrení bol transportovaný do banskobystrickej nemocnice," povedala Katarína Načiniaková, hovorkyňa záchranárov.

Do nemocnice odviezli na ošetrenie aj jeho manželku. Jazda aj napriek únave sa 52-ročnému vodičovi nevyplatila, cesta domov na východ Slovenska sa tak poriadne skomplikovala. Vinník prišiel nielen o auto, ale na čas aj o vodičský preukaz. "Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz," dodala Mária Faltániová.

Aj napriek tomu, že polícia varovala vodičov, aby dávali pozor na motorkárov, ktorí sa na jar začali opätovne objavovať na cestách, vodička si nevšimla motorku, keď vychádzala na hlavnú cestu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?