Veľký požiar v Ľubovnianskych kúpeľoch. Škoda sa odhaduje na tristotisíc

Veľký požiar v Ľubovnianskych kúpeľoch. Škoda sa odhaduje na tristotisíc

STARÁ ĽUBOVŇA / S obrovským požiarom bojovali v noci hasiči z okolia Starej Ľubovne. V ľubovnianských kúpeľoch horel sklad s plastovými fľašami a kartónmi. Rodinná firma funguje v tomto regióne už dlhé roky. Podozrenie, že by mohlo ísť o úmysel, majiteľov zarazil.

Horieť začalo asi dve hodiny po polnoci. Do terénu vyrazilo takmer 30 hasičov s množstvom techniky, informácia, že horia plasty a kartóny vzbudzovala obrovský rešpekt. Na mieste sa robilo všetko pre to, aby sa oheň nerozšíril do ďalších priestorov. Pracovalo sa dole ale aj na strechách, hasiči museli rozobrať strešnú konštrukciu, aby mali väčšiu kontrolu nad požiarom.

Rodinná plnička minerálnych vôd funguje v tomto regióne už štvrťstoročie. Majiteľa informácie o podozrení, že by mohlo ísť o úmysel, neprijemne prekvapili.

"V danom momente kolegovia od polície riešia túto záležitosť. Nemôžeme vylúčiť ani úmysel ale ani ho potvrdiť v tejto chvíli," informuje hovorca krajských hasičov v Prešove Peter Kovalík. Rodinná firma, ktorá má dlhoročnú tradíciu, plní do fliaš regionálne minerálne vody. Majiteľ nám povedal, že žiadnych nepriateľov nemali, preto ho aj informácia o podozrení, že požiar by mohol byt zapálený úmyselne, zaskočila.

Na miesto dorazila krátko predpoludním expertízna skupina na zisťovanie príčin požiaru aj so špeciálne vycvičeným psom, tomu trvalo pár sekúnd kým označil ohnisko 300 000 eur je zatiaľ predbežný odhad vyčíslených škôd.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:40 Rýchla rota Chipa a Dala
08:05 Rýchla rota Chipa a Dala
08:35 NAŠI II.
07:45 NOVÁ ZÁHRADA
09:00 NA CHALUPE
10:25 NOVÉ BÝVANIE
06:55 Extrémna premena III.
08:10 15 MINÚT. KUCHÁR
08:55 15 MINÚT. KUCHÁR
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!