Prokurátor z Prievidze, ktorý unikal pred políciou a odmietol fúkať, je vo väzbe

Prokurátor z Prievidze, ktorý unikal pred políciou a odmietol fúkať, je vo väzbe

DOLNÝ KUBÍN / Krajský súd v Žiline nakoniec poslal prokuratúra, ktorý počas veľkonočných sviatkov údajne unikal pred políciou a odmietol dychovú skúšku, do väzby. Okresný súd ho chcel stíhať na slobode, to sa ale nepozdávalo dozorujúcemu prokurátorovi.

Hovorca žilinskej prokuratúry potvrdil vzatie do väzby 41-ročného prokurátora z Prievidze vo štvrtok poobede. Po pojednávaní ho previezli do Ústavu na výkon väzby v Žiline, kde podľa zákona môže ostať do jedného roka. Podľa hovorcu žilinskej prokuratúry by ďalšie pojednávanie malo byť do niekoľkých týždňov. Generálny prokurátor mu dočasne pozastavil výkon funkcie. 

Ešte v nedeľu prebiehal súd o vzatí do väzby. Dozorujúcemu prokurátorovi sa totiž nepozdávalo, že prokurátor napriek okolnostiam chodí po slobode a tak podal sťažnosť.

Prokurátor pôvodom z Prievidze sa počas veľkonočných sviatkov vybral na rodinnú chatu. Policajnú hliadku zaujalo jeho auto v obci Párnica, keď ho zastavili, prokurátor sa odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol ako aj lekárskej prehliadke. Podľa právničky, ak odmietne vodič fúkať, má sa za to, že je pod vplyvom alkoholu. Dokonca tomu vraj predchádzala aj naháňačka. Počas Veľkonočnej nedele sa tak miesto rodinnej pohody ocitol obvinený prokurátor pred súdom. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:00 Profesionáli
19:55 TIPOS INFO
20:00 ŽREBOVANIE
19:00 Kuriér
20:10 Doktori II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
19:25 Barbapapa II.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
18:35 Dobrou noc a hodně štěstí
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Hotel Artemis
22:10 Unesená