Muž pod vplyvom alkoholu začal strieľať z okna. Tvrdí, že mieril len na šišky

04.04.2018 10:32 Noviny.sk Krimi

Muž pod vplyvom alkoholu začal strieľať z okna. Tvrdí, že mieril len na šišky

Archívna reportáž
embed kód
LUHAČOVICE / Päťdesiatnik naháňa strach svojim susedom. Zbraň má síce v legálnej držbe, ale pod vplyvom alkoholu s ňou narábal skutočne nebezpečne, strieľal z okna.

Muž býva v husto obývanej štvrti moravského kúpeľného mesta Luhačovice, píše portál idnes.cz. Počas veľkonočných sviatkov ale svojich susedov poriadne vydesil. Okolo pol šiestej večer sa mestom ozvala streľba. Muž pod vplyvom alkoholu začal strieľať z okna.

Ľudia na muža zavolali policajtov, tí zistili, že za jeho vyčíňaním je alkohol. "Dychová skúška ukázala vyše jedno promile alkoholu. Vyšetrovaním zistili, že muž je majiteľom dvoch legálne držaných zbraní, ktoré policajtom dobrovoľne vydal," povedala policajná hovorkyňa Monika Kozumplíková.

Na policajnej stanici 50-ročný muž priznal, že dvakrát vystrelil. Tvrdil, že mieril na smrek a snažil sa zostreliť šišky.

Miestni ale majú zo strelca obavy, na druhý deň ho už videli na slobode s úsmevom na tvári. Jeden z jeho susedov tvrdí, že vlastní celý arzenál zbraní. Muž ale napokon môže skončiť aj vo väzení. "V prípade dokázania viny a odsúdenia mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky," povedala Kozumplíková.

Pozrite si archívne reportáže o iných prípadoch nekontrolovanej streľby:

Zdroj: noviny.sk/idnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Titanic
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Áno, šéfe USA I.
18:40 Áno, šéfe USA I.
19:30 KINOSÁLA
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
18:35 Knihy od Stonožky
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici
22:10 Nečekaná hrozba