Dvaja Slováci zahynuli pri nehode v Holandsku

Dvaja Slováci zahynuli pri nehode v Holandsku

VOORBURG / Dvaja Slováci prišli včera o život v holandskom rekreačnom parku potom, čo automobil, v ktorom sa viezli, skončil zo zatiaľ neznámych príčin vo vode a začal sa potápať.

Podľa miestnych médií dvaja Slováci zomreli po prevoze do nemocnice, tretí Slovák nehodu prežil. Informáciu nám potvrdilo Ministerstvo zahraničných vecí. "Včera 11.februára došlo k dopravnej nehode v provincii Voorburg v Holandsku, kde zahynuli dvaja slovenskí občania," povedal Peter Susko, riaditeľ Tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí. Vozidlo s tromi Slovákmi skončilo nečakane vo vode okolo tretej hodiny ráno zo soboty na nedeľu. Jednému z mužov, zrejme šoférovi, sa podarilo dostať z auta úplne samému, no ďalším dvom mužom museli z auta pomáhať privolaní hasiči-potápači. "Tretí slovenský občan, ktorý bol vodičom automobilu bol zadržaný políciou," dodáva Susko. Portál m.omroepwest.nl upresnil, že zadržaný Slovák má 28 rokov.

Potom ako hasiči-potápači vyslobodili zakliesnených cestujúcich z auta ich previezli do rôznych nemocníc. Portál politie.nl upresnil, že v aute sa viezol 47-ročný muž, ktorý podľahol zraneniam krátko po prevoze. Treťou osobou v aute bol 36-ročný muž, ktorý zahynul v nedeľu ráno. Podozrivý 28-ročný muž opustil nemocnicu a polícia ho odviedla na výsluch. O jeho obvinení rozhodne sudca tento týždeň.

Podľa miestnych médií muži zrejme žili pri zábavnom parku, ktorý v zimných mesiacoch prenajíma svoje chatky pre dlhodobo pracujúcich ľudí v susedstve. Slovenský konzulát okamžite kontaktoval aj rodiny všetkých troch Slovákov. "Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Haagu je v kontakte s príbuznými obetí a zabezpečuje konzulárnu asistenciu pri prevoze telesných pozostatkov do vlasti."

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 ZBOHATNITE S JOJKOU
01:00 Super poliši
03:05 Krimi
22:45 12 podmienok dedičstva: Nekompromisný osud
01:05 Webmaster
02:05 Hoď svišťom
23:05 Prison Break: Návrat
01:00 Myšlienky vraha: Za hranicami
02:35 Prison Break: Návrat
23:05 Fix a Foxi
23:30 Príbehy dvoch myší II.
23:55 Zabi nudu!
22:40 Reportér
00:35 Matky na tahu
02:10 Posedlá