Deti prepadli 39 ročného muža. Násilím ho vsotili do dvora a okradli

Deti prepadli 39 ročného muža. Násilím ho vsotili do dvora a okradli

KOMÁRNO / Obeťou lúpeže na námestí v centre Komárna sa stal 39-ročný muž. Popoludní chcel vojsť do dvora svojho domu, keď ho prepadli traja šarvanci. Tí ho zrejme sledovali už od obchodu, v ktorom predtým nakupoval. Dvaja maloletí a jeden mladistvý sú už v rukách polície.

Traja si trúfli na jedného. Krátko po piatej popoludní v centre Komárna prepadli dvaja maloletí a jeden mladistvý 39-ročného muža. "Zastavili ma, že máte cigarety? Hovorím nemám," povedal prepadnutý muž. Sedemnásťročný Martin z Kolárova, 14-ročný Emanuel z Veľkého Medera a rovnako starý Bernát z Komárna muža sledovali od obchodu až k domu. Keď si odomykal dvere, vsotili ho do dvora.

Spadol na zem a traja výrastkovia ho privalili vlastným bicyklom, ktorý tlačil do dvora, aby mu mohli prehľadať vrecká. "Jeden ma držal za ruky a druhý mi ťahal peňaženku," spomína prepadnutý. Celý incident sa udial na ulici plnej obchodov, muž síce vykríkol na útočníkov, pomoci sa nedočkal. Prázdnu peňaženku, bez bankomatovej karty a 50 eur, našli na druhý deň pohodenú v ulici.

Polícia troch útočníkov zakrátko zadržala. "Po vypočutí boli všetci traja obvinení zo zločinu lúpeže a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania elektronické platobného prostriedku v spolupáchateľstve. Za tento skutok zo zákona hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov," vyjadrila sa Božena Bruchterová, hovorkyňa KR PZ Komárno. Nebezpečný trojlístok, vzhľadom na vek, môže očakávať len polovicu. Stíhaní sú na slobode.

Pozrite si archívnu reportáž i inom trestnom čine spáchanom mladistvým:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:20 TOP STAR
11:05 MacGyver
12:30 Vyvolení - Dom snov
14:05 Simpsonovci XVII.
11:25 Komisár Rex XIII.
13:30 Bostonské zločiny V.
14:30 Ochranca II.
11:05 Fix a Foxi
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
11:15 Za lepší život
13:05 Pozlátko Hollywoodu
14:35 Moje krásná učitelka