Dievčaťu (16) dohadzovali mužov za 40 eur. Dvaja kupliari už poznajú trest

Dievčaťu (16) dohadzovali mužov za 40 eur. Dvaja kupliari už poznajú trest

SNINA / Dohadzovali jej mužov za 40 eur. Iba 16-ročné dievča nahovorili na prostitúciu dvaja miestni muži a dve ženy. Polícia ich ešte minulý rok obvinila zo zločinu kupliarstva. Dvoch z nich sudca Okresného súdu v Humennom v týchto dňoch uznal vinných. Hoci za kupliarstvo hrozí až 10-ročné väzenie, oni vyviazli s podmienkou. O prípade zisťovala viac reportérka TV JOJ Katarína Kleknerová.

"Ja som sa bála, že keď to nebudem robiť, že budú nadávať alebo dačo také," hovorí dievča. Všetko sa dialo na čerpacej stanici. Tínedžerku dohadzovali mužom, ktorí ju práve tam vyzdvihli.

Nebolo to samozrejme zadarmo, 40 eur bola suma, ktorú si dievča malo vždy vypýtať. Peniaze potom musela odovzdať hlavnému organizátorovi tohto biznisu Marekovi. Ten nám ale povedal, že nie všetko bola pravda a tínedžerka si vraj veľa vecí vymyslela.

Dievča sa so všetkým zdôverila mame a tá kontaktovala políciu. Polícia začala prípad vyšetrovať. Obvinení sa v týchto dňoch postavili pred sudcu. Zo štyroch obvinených napokon odsúdili iba dvoch, muža a ženu. Tí ale vyviazli s podmienečným trestom. "Sudca Okresného súdu Humenné uznal obvinených za vinných zo zločinu kupliarstva formou spolupáchateľstva, za čo obvinenému uložil trest odňatia slobody vo výmere 24 mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu tridsiatich mesiacov," informuje policajná hovorkyňa Ivana Petrufová s tým, že žena dostala desať mesiacov s podmienečným odkladom 18 mesiacov. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:45 NA HRANE
22:30 Sedem
20:25 Thor
22:55 Nečakaný útok
00:55 Letecké katastrofy XVI.
21:10 Dr. House IV.
22:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
23:10 Myšlienky vraha VI.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:15 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:15 Dopis na rozloučenou
21:55 Rodiče na tahu
23:40 Pojď se mnou