Polícia chytila troch opitých šoférov v jednom aute

11.08.2017 19:35 Noviny.sk Krimi

Polícia chytila troch opitých šoférov v jednom aute

LUČENEC / Kuriózny prípad riešili policajti z Lučenca. V priebehu dvoch hodín zastavili trikrát jedno a to isté auto. Háčik bol v tom, že za volantom sedel vždy iný vodič a všetci skončili v policajnej cele. Každý z troch mužov totiž nafúkal.

Partia piatich ľudí sa zabávala v jednom z podnikov. Okolo tretej odišli z baru a sadli si do auta. "Bolo nás tam 5 a všetci sme pili. Ja najmenej, ja som mal iba tri pivá," povedal obvinený vodič Rudolf. Partia v aute prešla približne kilometer a zastavila ich hliadka. Attila nafúkal 0.86 promile a zadržaný vodičský preukaz až do roku 2019. "Ide o vodiča, ktorému už bol štyrikrát udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.Tento muž čelí už tretiemu obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia," povedala hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Petra Kováčiková.

Posádka pokračovala ďalej v ceste, no s iným vodičom. Ten mal, ale tiež vypité. "Ja som sa tak rozhodol, som bol trošku to. Hecovali ma nech to skúsim. Tak som si tam sadol a ani nie 20 metrov som išiel a stopli ma policajti," povedal obvinený vodič Róbert. Čech bez vodičského preukazu nafúkal viac ako 1 promile. Dokonca policajtom uviedol falošné meno aj vek. "Zistili sme, že nejde o 21-ročného Petra, za ktorého sa mladý muž vydával, ale ide o 17-
ročného Rudolfa z Českej republiky," povedala Kováčiková.

Na policajnú stanicu teda putoval ďalší z kamarátov. O Hodinu neskôr policajti to isté zastavili tretíkrát. Vodič totiž nezastavil na stopke. "Štyridsaťročnému vodičovi bola pri dychovej skúške nameraná hodnota 0,96 mg/l alkoholu v dychu, čo v prepočte predstavuje takmer 2 promile alkoholu v krvi. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz," dodala Kováčiková. "Ten skutok, ktorý sa stal ma strašne mrzí. Stalo sa to prvýkrát v živote a hrozne sa za to hanbím. Ospravedlňujem sa celému Slovensku," povedal Róbert.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:15 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
10:50 Nový začiatok
12:50 Hidalgo
08:30 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
10:15 Holky z porcelánu
12:40 VŠETKO ČO MÁM RÁD
09:25 Ako som spoznal vašu mamu IV.
10:20 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles VIII.
11:35 Hotelové SOS
10:10 Agi Bagi
10:25 Malí chrobáčikovia
10:30 Tom a Keri
09:25 Láska po anglicku
11:15 Dvě svatby
12:50 Rolling Stones