Dobodaná Češka na pláži v Hurghade zomrela

27.07.2017 19:58 Noviny.sk Krimi

Dobodaná Češka na pláži v Hurghade zomrela

KÁHIRA / Češka zranená útočníkom na pláži v Egypte v noci zomrela, uviedol minister zdravotníctva Miloslav Ludvík. Žena bola od stredy v stave klinickej smrti.

V Káhire zomrela Češka, ktorá pred štrnástimi dňami utrpela zranenia pri útoku v Hurghade. Stav ženy sa zhoršil v posledných dňoch. Od stredy bola v stave klinickej smrti a pri živote ju udržiavali len prístroje.

O smrti Češky informoval na Twitteri minister zdravotníctva Miloslav Ludvík. "Z Egypta prišla v noci smutná správa. Naša pacientka skonala. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym, " napísal Ludvík.

Príbuzní Češky sa už v stredu vrátili do Českej republiky vojenským špeciálom, ktorý bol pripravený pre prípadnú prepravu zranenej ženy. Zdravotný stav pacientky to nedovolil. "Rodina, ktorá bola okamžite informovaná, vyjadrila želanie už neoznamovať k celej tragickej udalosti verejnosti žiadne ďalšie podrobnosti," uviedla ministerstva. Repatriácia tela zosnulej bude uhradená z cestovného poistenia.

Stav Češky sa prudko zhoršil v pondelok. Do káhirskej nemocnice preto odcestovali aj českí lekári. V stredu ministerstvo zdravotníctva informovalo, že žena je v stave klinickej smrti. Jej telo fungovalo len vďaka napojeniu na prístroje a mozog prakticky nebol zásobovaný krvou. U pacientky sa následkom zranenia prejavilo multiorgánové zlyhanie. To podľa odborníkov nie je u vážne zranených osôb neobvyklé. Českí lekári na mieste sledovali priebeh vyšetrenia a potvrdili diagnózu egyptských špecialistov.

Česká diplomacia sa na egyptskú stranu obrátila s nótou, v ktorej požaduje urýchlené objasnenie okolností útoku. Odohral sa 14. júla na pláži v letovisku Hurghada. Mladý Egypťan tam zabil dve Nemky a niekoľko ďalších žien dobodal. Tridsaťšesťročnú Češku zasiahol do nohy a do chrbta.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
18:25 Áno, šéfe USA II.
19:35 Profesionáli II.
20:25 Ľadové ostrie
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti II.
21:00 Dr. House VIII.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
18:20 Martin a Venuše
20:15 Hellboy: Královna krve
22:20 Borg/McEnroe