Dobodaná Češka na pláži v Hurghade zomrela

27.07.2017 19:58 Noviny.sk Krimi

Dobodaná Češka na pláži v Hurghade zomrela

KÁHIRA / Češka zranená útočníkom na pláži v Egypte v noci zomrela, uviedol minister zdravotníctva Miloslav Ludvík. Žena bola od stredy v stave klinickej smrti.

V Káhire zomrela Češka, ktorá pred štrnástimi dňami utrpela zranenia pri útoku v Hurghade. Stav ženy sa zhoršil v posledných dňoch. Od stredy bola v stave klinickej smrti a pri živote ju udržiavali len prístroje.

O smrti Češky informoval na Twitteri minister zdravotníctva Miloslav Ludvík. "Z Egypta prišla v noci smutná správa. Naša pacientka skonala. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym, " napísal Ludvík.

Príbuzní Češky sa už v stredu vrátili do Českej republiky vojenským špeciálom, ktorý bol pripravený pre prípadnú prepravu zranenej ženy. Zdravotný stav pacientky to nedovolil. "Rodina, ktorá bola okamžite informovaná, vyjadrila želanie už neoznamovať k celej tragickej udalosti verejnosti žiadne ďalšie podrobnosti," uviedla ministerstva. Repatriácia tela zosnulej bude uhradená z cestovného poistenia.

Stav Češky sa prudko zhoršil v pondelok. Do káhirskej nemocnice preto odcestovali aj českí lekári. V stredu ministerstvo zdravotníctva informovalo, že žena je v stave klinickej smrti. Jej telo fungovalo len vďaka napojeniu na prístroje a mozog prakticky nebol zásobovaný krvou. U pacientky sa následkom zranenia prejavilo multiorgánové zlyhanie. To podľa odborníkov nie je u vážne zranených osôb neobvyklé. Českí lekári na mieste sledovali priebeh vyšetrenia a potvrdili diagnózu egyptských špecialistov.

Česká diplomacia sa na egyptskú stranu obrátila s nótou, v ktorej požaduje urýchlené objasnenie okolností útoku. Odohral sa 14. júla na pláži v letovisku Hurghada. Mladý Egypťan tam zabil dve Nemky a niekoľko ďalších žien dobodal. Tridsaťšesťročnú Češku zasiahol do nohy a do chrbta.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
10:50 Súdna sieň
12:00 Noviny o 12:00
09:50 Kosti IX.
11:05 Letecké katastrofy XVI.
12:25 Profesionáli III.
10:20 Nákupné maniačky
11:55 Pod povrchom
13:00 Slnečno, sem-tam vraždy I.
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
08:55 Nanga Parbat
10:50 Sladko-slaná láska
12:30 Železná lady