Dobodaná Češka na pláži v Hurghade zomrela

27.07.2017 19:58 Noviny.sk Krimi

Dobodaná Češka na pláži v Hurghade zomrela

KÁHIRA / Češka zranená útočníkom na pláži v Egypte v noci zomrela, uviedol minister zdravotníctva Miloslav Ludvík. Žena bola od stredy v stave klinickej smrti.

V Káhire zomrela Češka, ktorá pred štrnástimi dňami utrpela zranenia pri útoku v Hurghade. Stav ženy sa zhoršil v posledných dňoch. Od stredy bola v stave klinickej smrti a pri živote ju udržiavali len prístroje.

O smrti Češky informoval na Twitteri minister zdravotníctva Miloslav Ludvík. "Z Egypta prišla v noci smutná správa. Naša pacientka skonala. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym, " napísal Ludvík.

Príbuzní Češky sa už v stredu vrátili do Českej republiky vojenským špeciálom, ktorý bol pripravený pre prípadnú prepravu zranenej ženy. Zdravotný stav pacientky to nedovolil. "Rodina, ktorá bola okamžite informovaná, vyjadrila želanie už neoznamovať k celej tragickej udalosti verejnosti žiadne ďalšie podrobnosti," uviedla ministerstva. Repatriácia tela zosnulej bude uhradená z cestovného poistenia.

Stav Češky sa prudko zhoršil v pondelok. Do káhirskej nemocnice preto odcestovali aj českí lekári. V stredu ministerstvo zdravotníctva informovalo, že žena je v stave klinickej smrti. Jej telo fungovalo len vďaka napojeniu na prístroje a mozog prakticky nebol zásobovaný krvou. U pacientky sa následkom zranenia prejavilo multiorgánové zlyhanie. To podľa odborníkov nie je u vážne zranených osôb neobvyklé. Českí lekári na mieste sledovali priebeh vyšetrenia a potvrdili diagnózu egyptských špecialistov.

Česká diplomacia sa na egyptskú stranu obrátila s nótou, v ktorej požaduje urýchlené objasnenie okolností útoku. Odohral sa 14. júla na pláži v letovisku Hurghada. Mladý Egypťan tam zabil dve Nemky a niekoľko ďalších žien dobodal. Tridsaťšesťročnú Češku zasiahol do nohy a do chrbta.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 V SIEDMOM NEBI
22:40 Mozog v plameňoch
00:40 Babská jazda
20:25 Babská jazda
23:10 Čierna ovca rodiny
23:10 POČASIE S TIPOSOM
22:00 Hawaii 5.0 IX.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam IX.
22:55 Okido II.
22:20 Rodinná tajemství
23:45 Plán pomsty
01:10 Sezóna zabíjení