Prvý slovenský terorista má nádej na nižší trest

19.05.2017 19:13 Noviny.sk Krimi

Prvý slovenský terorista má nádej na nižší trest

KOŠICE / Ladislav Kuc, ktorého označovali za prvého slovenského teroristu, stojí opäť pred súdom. Za uloženie bomby pred prevádzku rýchleho občerstvenia v Košiciach a ďalšie skutky mu súd najskôr vymeral 25 rokov. Ten istý senát trest vlani znížil o rok a pol. Okresný súd ale teraz musí rozhodnúť znovu.

Prípad sa po odvolaní dostal na druhostupňový súd. Krajský senát rozsudok zrušil na neverejnom zasadnutí. "Ja si myslím, že ja si nezaslúžim 25 rokov basy. Ja sa chcem ospravedlniť za svoje chovanie, čo som spravil. Mal som počúvnuť svojho psychiatra a radšej sa liečiť," s týmito slovami sa Ladislav postavil pred súd.

Pred vynesením verdiktu vlani v septembri prisľúbil, že už sa nikdy nedopustí trestného činu a bude sa liečiť. Tieto slová senát neobmäkčili a sudca ho poslal do väzenia na 23 a pol roka.

Najvážnejším skutkom bolo odpálenie bomby plnej klincov pred reštauráciou, v ktorej bola v tom čase detská oslava. Súd mu vymeral trest aj za vydieranie, vyhrážanie sa či nedovolené ozbrojovanie. S trestom nebol spokojný obžalovaný ani prokurátor a tak sa prípad posunu na krajský súd, ktorý rozsudok zrušil a prvostupňovému súdu nariadil aby znovu vo veci rozhodol.

​Podľa Kucovej právnej zástupkyne, súd nebral do úvahy, že trpí duševnou poruchou. To na jednom z desiatok pojednávaní tvrdila i znalkyňa. "Trpí závažnou poruchou osobnosti, schizotypová porucha osobnosti si vyžaduje dlhodobé medikamentózne a psychoterapeutické vedenie," 
hovori Danica Caisová, znalkyňa z odboru psychiatrie. 

Obhajkyňa bude na súde žiadať 5-ročný trest. Viac ako 23 rokov väzenia je podľa nej neprimeraný trest vzhľadom na následky konania jej klienta.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Janette Rákošová

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:05 POLICAJTI V AKCII
09:20 Súdna sieň
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VI.
09:55 Prison Break: Útek z väzenia
07:25 Panelák
09:00 Nákupné maniačky
10:25 SLADKÝ ŽIVOT
07:50 Altair v Hviezdnom kráľovstve
08:00 Wilf - čarodejnícky pes
08:20 Zubor Pompík
06:30 Počátek Země Nezemě
08:05 Ztraceni v lásce
09:35 Moje krásná učitelka