Kontroverzného plastického chirurga z Bratislavy obvinili

Kontroverzného plastického chirurga z Bratislavy obvinili

BRATISLAVA / Kontroverzného plastického chirurga z Bratislavy, ktorý v centre mesta vykonával špecializované zákroky, obvinili. Exkluzívne to pre TV JOJ potvrdila bratislavská prokuratúra.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I uznesením zo dňa 21.03.2017 podľa § 206 ods. 1 Trestného poriadku vzniesol obvinenie MUDr. Yassine G. A. G. pre zločin poškodenie zdravia " V predmetnom prípade sa jedná o neodborný chirurgický zákrok - vloženie silikónových implantátov do prsníkov poškodenej B. C. v auguste 2016," uviedol Michal Śúrek z prokuratúry.

Obvinený nebol zadržaný a nenachádza sa ani vo väzbe. V prípade uznania viny menovaného obvineného prichádza do úvahy uloženie trestu odňatia slobody na 3 až 8 rokov, ako aj uloženie trestu zákazu činnosti na 1 až 10 rokov.

Lekár libanonského pôvodu vkladal pacientkam silikónové prsné implantáty a vykonával iné zákroky. V súvislosti s ním bratislavská prokuratúra dozoruje viacero trestných konaní. Všetky pre prečin poškodenia zdravia pacientov.

​Bratislavská župa už svoje vyšetrovanie ukončila. Vypočula svedkov aj lekára. Momentálne rozhoduje o tom, či kliniku a jej vedenie potrestá. Klinike hrozí pokuta vo výške 33 tisíc eur. Podľa ďalších informácií TV JOJ z prostredia vyšetrovania by lekár už mal byť obvinený.

"V jednom z vyšetrovaných prípadov bolo vznesené obvinenie 41-ročnému mužovi z trestného činu poškodenia zdravia. Vyšetrovanie v tejto súvislosti aj naďalej prebieha na príslušnom útvare v pôsobnosti Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave I.," uviedla policajná hovorkyňa Lucia Miháliková. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:25 Súdna sieň
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:30 Profesionáli VII.
05:05 Robošváb IV.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:20 Enderova hra
08:20 Vdaná nevěsta
09:55 Vánoční srdce