Jasno
10°
Bratislava
Frederik
25.2.2024
Nečistíte si EČV od snehu? Takúto pokutu riskujete
Zdielať na
Krimi

Nečistíte si EČV od snehu? Takúto pokutu riskujete

BRATISLAVA / V posledných dňoch prišla na Slovensko poriadna zima a s ňou kopa snehu a veľa ľadu. Niektorí vodiči doslova musia vyhrabávať svoje autá zo zasnežených parkovísk, no odhrabávať a očisťovať sa určite oplatí, inak riskujete pokutu.

Najdrahším snehom je ten, ktorý má vodič na aute. Pokuta totiž hrozí z každého kúska zle očisteného auta. Výnimkou nie je ani evidenčné číslo."V prípade evidenčného čísla vozidla, ktoré nie je dobre čitateľné, hrozí vodičovi pokuta do výšky 50 eur," povedal dopravný konzultant Maroš Palesch.

Vodič vozidla je pred jazdou povinný odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť. Ak je teda vozidlo zasnežené, ste povinný odstrániť z karosérie všetok sneh, vrátane strechy či kapoty. Pri očisťovaní sa neoplatí zabúdať ani na stretávacie svetlá. "Jednoznačne očistené svetlá. Vidieť a byť videný," dodáva Palesch.

Rovnako mastná pokuta hrozí i za zasneženú strechu auta. "Z toho titulu je dobré, ak máte očistenú strechu. Pri jazde neobhadzujete vodiča bordelom jazdiacim za vami," vysvetľuje dopravný konzultant Maroš Palesch.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy