Colníci na východnom Slovensku zadržali milióny cigariet

21.12.2016 16:10 Noviny.sk Krimi

Colníci na východnom Slovensku zadržali milióny cigariet

ČIERNA NAD TISOU / Colníci odhalili kontraband cigariet ukrytý pod hrubou vrstvou soli. Viac ako tisíc kartónov cigariet dvoch rôznych značiek sa pašeráci pokúsili prepašovať cez Čiernu nad Tisou. V obci Lúčky v Michalovskom okrese zadržali colníci takmer tri milióny cigariet. Únik na daniach sa vyšplhal na skoro 280 tisíc eur.

"Bezmála 145 tisíc kartónov cigariet rôznych značiek našli v hale a v odstavenom kamióne s ukrajinskými značkami. Nemali slovenské kontrolné známky, ale boli označené páskou For duty free only. Colníci zadržali aj pravdepodobného páchateľa 35-ročného Michalovčana, ktorý skončil v cele predbežného zadržania," informovala hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková.

Nelegálne cigarety sú v colnom sklade, colníci zaistili aj kamiónovú súpravu, ktorá mala vybudované skryté úkryty. Trestná sadzba zločin porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru je tri až osem rokov.

Čierna nad Tisou

Pašeráci sa už aj v minulosti pokúsili cigarety prepašovať vo vagónoch. No kontraband ukrytý v náklade soli je úplnou novinkou. Aj to svedčí o tom, že kreativita a odhodlanosť pašerákov nemá hraníc.

Milión cigariet

"Jednalo sa o 72-vlakovú súpravu a v posledných šiestich vozňoch sa prepravovala soľ a v tej boli odhalené cigarety, konkrétne dvesto tisíc kusov. V podvozku, jedného z rušňov policajti odhalili ďalších 4 tisíc kusov cigariet," uviedla hovorkyňa colného úradu Michalovce Klára Baloghová.

Vlak smeroval z Ukrajiny na Slovensko. Nevyhol sa preto bežnej kontrole. Tá však odhalila, že vo vagónoch je ukrytý pašovaný tovar. Na ďalší úkryt už colníkov upozornil špeciálne vycvičený pes.

Finančný únik bol v tomto prípade vyčíslený na takmer 28 tisíc eur. Z toho len spotrebná daň predstavuje viac ako 18 tisíc eur. Pašeráci neustále vymýšľajú nove úkryty, ako by mohli tovar bezpečne prepašovať. V Čiernej nad Tisou sa colníkom už aj v minulosti podarilo odhaliť unikátnu skrýšu. Na prvý pohľad obyčajné smrekové drevo ukrývalo vo svojich dutinách doslova raj pre fajčiarov. Takmer milión kusov cigariet.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
09:30 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
08:45 Kosti IX.
06:35 Policajti v akcii
07:55 Policajti v akcii
09:15 Prvé oddelenie
07:10 SpongeBob v nohaviciach VIII.
07:35 Najmenší slon na svete
07:45 Slávny lovec Pampalini
06:05 O myšce a medvědovi
07:35 Království surikat: Příběh začíná
09:05 Lord of the Dance