Zranený muž sa motal okolo železničnej trate, polícia zistila dôvod

21.11.2016 08:20 Noviny.sk Krimi

Zranený muž sa motal okolo železničnej trate, polícia zistila dôvod

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / "Som zranený, neviem kde som a potrebujem vašu pomoc." Takýto telefonát dostali koncom augusta policajti na linku 158. Po Prehľadávaní okolia Liptovského Mikuláša našla hliadka zakrvaveného muža vedľa železničnej trate. Muž nevedel povedať čo sa mu stalo. Policajti preverovali aj verziu, že ho vyhodili z vlaku.

Štyridsaťdeväťročný Jozef vedel len to, že išiel vlakom domov do Prešova. Keďže sa nedalo vylúčiť, že mu zranenia spôsobila iná osoba, policajti začali zisťovať presné okolnosti, pre ktoré sa ocitol v blízkosti trate. "Vo všeobecnosti platí, že naša spoločnosť používa na Slovensku bezpečnostnú agentúru, ktorá v prípade nedodržania zmluvných prepravných podmienok môže cestujúceho z prepravy vylúčiť. K tomuto konkrétnemu prípadu sa však vyjadrovať nemôžeme, keďže nemáme oprávnenie poskytovať bližšie informácie verejnosti," vyjadrila sa prepravná spoločnosť.

Opakované fajčenie vo vlaku a neuposlúchnutie výzvy sprievodcu, malo byť tým dôvodom, pre ktorý Jozef svoju cestu domov predčasne ukončil. "Podľa objasňovania priestupku podľa zákona o doprave na dráhach bolo zistené, že 49-ročný muž bol vylúčený z prepravy vlakovým personálom na zastávke Podtureň," uviedol žilinský krajský hovorca Radko Moravčík.

"Ak sa však občan domnieva, že dopravca nepostupoval v súlade s Prepravným poriadkom a vylúčil ho z vlaku neoprávnene, môže podať sťažnosť. Každý prípad posúdime individuálne. Prosíme cestujúcich, aby obťažovanie akéhokoľvek charakteru bezodkladne nahlasovali vlakvedúcim, ktorí dokážu posúdiť situáciu a dosiahnuť nápravu," povedal hovorca ŽSSK Tomáš Kováč.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?