Zlodeji v zlatníctve. Odniesli si štyri prstene za vyše 70 tisíc eur

Zlodeji v zlatníctve. Odniesli si štyri prstene za vyše 70 tisíc eur

BRATISLAVA / Zlodeji v predajni s luxusnými klenotami na Dunajskej ulici v Bratislave spôsobili škodu za viac ako 72 000 eur. Šiesti vošli do priestorov zlatníctva a podarilo sa im ukradnúť štyri prstene. Polícia po zlodejoch pátra.

Do zlatníctva vošli počas dvoch minút postupne za sebou tri páry. Dva zmiešané a jeden čisto mužský. Prvé dve dvojice sa snažili odpútať pozornosť predavačiek. Tretí pár sa medzičasom pripravoval na svoju príležitosť. 

Na záberoch z bezpečnostných kamier vidno, že najprv jeden páchateľ pootočil panel s prsteňmi vo výklade smerom do predajne.

Štyri prstene

Neskôr ten istý muž z vitríny výkladu nepozorovane zobral puzdrá aj s luxusnými šperkami a hádzal ich komplicke do dámskej kabelky.

"Podľa doterajších informácií neznámi páchatelia odcudzili z priestorov predajne s luxusnými klenotmi na Dunajskej ulici v Bratislave štyri prstene z bieleho zlata s osadenými briliantmi," dodáva bratislavská krajská hovorkyňa Lucia Miháliková.

Krátko po čine opustili všetky páry predajňu. Nič si pritom nekúpili.

Škoda za tisíce eur

Zlodeji ale krádežou prsteňov spôsobili klenotníctvu škody za viac ako 72 000 eur.

"Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva," dodala hovorkyňa.

Následne si z klenotníctva odniesli štyri prstene z bieleho zlata s osadenými briliantmi.

Pátranie po zlodejoch

Polícia pátra teda nielen po dvojici, ktorá priamo kradla, ale aj po ďalších dvoch pároch, ktoré boli v tom čase v klenotníctve. Môže ísť o svedkov krádeže, rovnako ale aj o spolupáchateľov.

"V prípade, ak občania disponujú akýmikoľvek informáciami, ktoré by mohli prispieť k stotožneniu osôb  na priložených fotografiách, žiadame aby sa s nimi obrátili na bezplatné číslo polície 158," uzatvára Miháliková.

Zlodeji v zlatníctve. Odniesli si štyri prstene za vyše 70 tisíc eur, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Veronika Hulíková

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:25 Nové bývanie
05:55 Kixšou
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie
07:15 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Tankový prapor
07:30 Tarzan - Král džungle
09:15 Pojedeme k moři