Mikuláš
6.12.2022
Motorkár predbiehal kamión, záchranári mu už nevedeli pomôcť
Zdielať na
Krimi

Motorkár predbiehal kamión, záchranári mu už nevedeli pomôcť

DARGOVSKÝ PRIESMYK / Na dargovskom priesmyku vyhasol mladý ľudský život. Motocyklista Tomáš vraj vo vysokej rýchlosti obiehal kamión. Zrazu ale dostal balans a motorku už nedokázal ovládať. Vynieslo ho mimo cestu a skončil vo zvodidlách. O jeho život takmer hodinu bojovali záchranári, no žiaľ márne.

Dvadsaťštyriročnému Tomášovi sa stala osudnou jazda na motorke. Pri nehode utrpel tak vážne zranenia, že im na mieste tragédie podľahol. Motorkár bol vraj na ceste za svojou priateľkou.

"Som na živo videl ako sa rútil. To bolo ako na rýchlostnej pretekárskej dráhe. Bez zmyslov," opisuje svedok.

Na ostrej zákrute ale zrejme nezvládol predbiehací manéver a začal balansovať. Mladík sa ešte snažil brzdiť, no so svojím strojom vpálil rovno do zvodidiel. Motorka sa ďalej šmýkala po zemi a zastavila sa asi po päťdesiatich metroch. Tomáš pri nehode utrpel rozsiahle zranenia, ktoré nemal šancu prežiť.

Čerstvý asfalt

Nepomohla mu ani okamžitá pomoc záchranárov. Jeho kamaráti motorkári si myslia, že hlavnú rolu pri nehode mohol zohrať aj čerstvo položený asfalt.

Zistiť to, bude úlohou znalca z odboru dopravy, ktorý bol na mieste tragédie. Mladík bol členom motorkárkeho klubu a vraj aj veľmi skúseným jazdcom. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Na mieste nešťastia bola redaktorka Andrea Grigovská:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie