Jasno
Bratislava
Nataša
17.1.2022
Američanka sa vyfotila pred koncentrákom, hrozí jej väzenie
Zdielať na

Američanka sa vyfotila pred koncentrákom, hrozí jej väzenie

OSVIENČIM / Mladá Američanka navštívila pred mesiacom koncentračný tábor v Poľsku a vyfotila sa. Na sociálnych sieťach sa stala terčom kritiky. Na snímke má široký úsmev.

Breanna zdieľala takzvanú selfie z návštevy koncentračného tábora v poľskom Osvienčime na svojom Twitteri už pred mesiacom.

Pred pár dňami sa začala fotografia šíriť a Američanka sa stala terčom kritických komentárov. Počas jedného dňa ich bolo viac ako 6 000.

So širokým úsmevom

"Vyfotila si sa na mieste, kde zabili tisíce ľudí počas druhej svetovej vojny. Nie si blázon?" znie jeden zo stovky komentárov pod obrázkom.

Kritikov pobúril fakt, že sa dievča vyfotilo so širokým úsmevom na mieste, kde zomrelo viac ako milión obetí nacistického Nemecka.

Pozrite si priloženú reportáž:

Striktné pravidlá fotenia

Breanna sa vzápätí snažila uviesť veci na pravú mieru. Vysvetlila, že sa rozhodla navštíviť koncentračný tábor kvôli svojmu otcovi, ktorý zomrel pred rokom. Spoločne študovali všetko o druhej svetovej vojne a túžili sa do Osvienčimu pozrieť, píše britský The Daily Mail.

"Tá cesta pre mňa veľa znamenala," napísala na Twitter. Úsmev podľa jej slov nemal nič spoločné s obeťami nacizmu, bol určený zosnulému otcovi.

Napriek tomu, že Pamätník a múzeum Osvienčim-Birkenau má striktné pravidlá, čo sa fotografovania týka, fotenie v exteriéri nie je zakázané.

Najčítanejšie