Rozruch v Michalovciach! Kukláči netrafili byt a vystrašili rodinu

Rozruch v Michalovciach! Kukláči netrafili byt a vystrašili rodinu

MICHALOVCE / Pokojným ránom sa ani zďaleka nedá nazvať to, čo včera zažila mladá rodinka z Michaloviec. Ozbrojené komando kukláčov im vtrhlo do bytu a na nič netušiacu rodinu nekompromisne zaútočilo. Po pár minútach ale zistili, že sa dopustili obrovského omylu. Takto dopadla drogová policajná akcia v Michalovskom a Trebišovskom okrese. Šesť domových prehliadok, sedem zadržaných osôb a jedna fatálna chyba.

Dva byty a len jeden je správny

V jednom paneláku dva byty oproti sebe. Kukláči však netrafili tie správne dvere a neohlásene prerušili spánok manželov s 10-ročným synom.

O šiestej hodine ráno sa otec rodiny zobudil na silné búchanie a zvonenie. "Buchot, zvonček... Nevedel som, čo sa deje, len som počul polícia, otvorte!, tak som otvoril," opisuje situáciu otec rodiny. Keď otvoril dvere, rázne na neho zaútočila skupina maskovaných mužov.

Nešetrili ani matku so synom, na ktorých namierili zbrane. "Ocko bol na zemi a mal pritlačenú botasku k hlave," povedal 10-ročný syn. Celý incident bol sprevádzaný krikom ozbrojeného komanda a tichom rodiny.

Chytali drogového dílera

Po niekoľkých minútach hrôzy a strachu však policajti pohotovostného útvaru, takzvaní kukláči, ale prišli na to, že si pomýlili dvere. Stačila na to jedna jednoduchá otázka.

"Až keď boli pri manželke, pýtali sa konkrétne na meno po kom šli. Povedala im, že ho nájdu v byte oproti. Boli z toho prekvapení a pustili hneď aj mňa," spomína otec rodiny.

Rodine, ktorá zažila traumatizujúci zážitok, sa slušne ospravedlnili, v tichosti opustili byt a išli na správnu adresu, do bytu oproti. "Na tomto poschodí sa nachádzali iba dva byty, ktoré neboli nijako označené. Ani menovkou, ani číslom bytu. Zakročujúci policajti vychádzali pri jeho identifikácií iba zo sprostredkovaných informácií," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Jana Mesárová.

Druhý pokus

Druhý pokus im už vyšiel. V byte oproti sa naozaj zdržiaval drogový díler a s putami na rukách skončila aj jedna žena. "V byte boli zaistené omamné a psychotropné látky, materiál slúžiaci na ich výrobu a distrubúciu a tiež boli zaistené zbrane a strelivo. Hlavnému aktérovi, viackrát súdne trestanému 40-ročnému mužovi, za drogovú činnosť hrozí až 15-ročné väzenie," doplnila hovorkyňa.

Ospravedlnenie polície

Z neohlásenej rannej návštevy maskovaných policajtov sa rodina doposiaľ nespamätala. Avšak vzniknutý omyl kukláčov nechcú nechať bez následkov a zvažujú podanie sťažnosti."Neviem sa rozhodnú, aké následky budú pre mňa a moju rodinu, neviem, či vôbec niečo podniknem a čo z toho bude," vyjadril sa otec rodiny. 

Postupom ozbrojeného komanda sa už zaoberajú kompetentní. "Postup policajtov pri výkone domových prehliadok na Kyjevskej ulici v Michalovciach je predmetom už začatého disciplinárneho konania. Touto cestou sa chcem dotknutým osobám ospravedlniť za narušenie chodu ich domácnosti," doplnila hovorkyňa.

Akcia proti dílerom a výrobcom drog na Záhorí

Nie je to tak dávno, čo zamaskovaní policajti hľadali drogových dílerov v Malackách a okolí. Prehľadali vtedy niekoľko domov a dokonca aj penzión na okraji obce Gajary. Akcia bola úspešná a díleri skončili v rukách polície.

Policajný hovorca sa k akcii vyjadril len veľmi stroho - v podstate len potvrdil, že prebehla. "Prípadom sa zaoberáme. Vzhľadom na štádium konania nie je možné v súčasnosti poskytnúť bližšie informácie," informuje policajný hovorca Michal Szeiff. Viac sa dočítate TU.

Aj kukláči sú len ľudia

Kukláči sa občas netrafia. Naposledy sa o tom presvedčila mladá rodinka z Michaloviec. Rovnako nepríjemné prekvapenie pripravili kukláči nič netušiacim ľuďom už niekoľko krát. O tom, že ide skutočne o nepríjemný zážitok by vedela rozprávať aj rodina z Bardejova. VIAC TU.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Andrea Grigovská

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Policajti v akcii
06:15 Nákupné maniačky
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
05:50 Dívka z divočiny
07:30 Americká Miss India
09:15 Na nože