Jasno
25°
Bratislava
Anton
13.6.2026
Tragédia v pražskom metre: Muž neprežil pád pred prichádzajúcu súpravu
Zdielať na

Tragédia v pražskom metre: Muž neprežil pád pred prichádzajúcu súpravu

Archívna reportáž

"Metrouš" blokoval pražské metro

PRAHA / Pád muža do koľajiska v stanici Florenc zastavil v sobotu popoludní na viac ako dve hodiny prevádzku metra linky C medzi stanicami Stanica Holešovice a Pražského povstania. Vyplýva to z vyjadrení policajného hovorcu Jána Rybanského pre ČTK a informácií na webe pražského dopravného podniku. Muž neprežil, doplnil hovorca záchranárov Karol Kirs.

Utrpel zranenia nezlučiteľné so životom 

"Pád muža pod prechádzajúcu súpravu metra na Florenci zastavil premávku medzi Stanicou Holešovice a Pražským povstaním," povedal ČTK hovorca polície. Vycestovala tam posádka záchranárov, lekár a inšpektor. Pacient podľa hovorcu záchranárov utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Nehoda sa stala krátko pred 16:30, premávka bola potom obnovená o 18:45. V úseku Stanica Holešovice - Pražského povstania mohli cestujúci využiť náhradnú autobusovú dopravu XC. Medzi stanicami Stanica Holešovice - Letňany a Pražského povstania - Háje bola prevádzka metra zachovaná.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy