Zatiahnuté
18°
Bratislava
Jarmila
28.4.2026
Polícia udrela v Galante. Pri akcii Netvor zaistili drogy aj podozrivého
Zdielať na

Polícia udrela v Galante. Pri akcii Netvor zaistili drogy aj podozrivého

Archívne video

AKCIA "COOKER"

GALANTA / Polícia na západnom Slovensku opäť zasiahla proti drogovej kriminalite. V rámci akcie Netvor zadržali v okrese Galanta 34-ročného muža, ktorý mal podľa vyšetrovateľov zabezpečovať a distribuovať drogy vrátane metamfetamínu.

Policajti z galantskej kriminálnej polície v spolupráci s trnavským PPÚ zrealizovali akciu s názvom Netvor, ktorá opäť zasiahla tamojšiu drogovú scénu. Počas zásahu vykonali domovú prehliadku aj prehliadku motorového vozidla v okrese Galanta a zadržali 34-ročného muža.

Zháňal a predával drogy na západnom Slovensku

Podľa zistení polície mal muž drogy zháňať a následne predávať ďalším osobám na západnom Slovensku, pričom išlo najmä o metamfetamín. Počas akcie sa policajtom podarilo zaistiť viacero stôp. Medzi nimi boli igelitové vrecká s bielou práškovou látkou, rôzne liečivá aj igelitové vrecko s hnedou kryštalickou látkou. Podľa predbežnej analýzy išlo o kokaín a extázu.

Obvinenie a väzba

Na základe dôkaznej situácie galantský vyšetrovateľ mužovi vzniesol obvinenie za zločin neoprávnená výroba a obchodovanie s omamnou látkou a psychotropnou látkou. Zároveň podal podnet na návrh jeho väzobného stíhania.

V zmysle zákona mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 15 rokov. Sudca sa s návrhom stotožnil a policajti muža eskortovali do väzby.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy