Jasno
13°
Bratislava
Milena
9.4.2026
Auto vrazilo do detského ihriska. Vodič nafúkal takmer 3 promile
Zdielať na

Auto vrazilo do detského ihriska. Vodič nafúkal takmer 3 promile

Archívne video

TRAGÉDIA NA AUTOBUSOVEJ STANICI

MEDZEV / V Medzeve sa odohrala kuriózna, no zároveň nebezpečná situácia. Vodič s takmer tromi promile alkoholu v krvi narazil do oplotenia detského ihriska a z miesta nehody ušiel. Vďaka rýchlemu zásahu polície bol však čoskoro chytený.

Košická krajská polícia vo štvrtok informovala o incidente, ktorý sa stal na sídlisku Mladosť v meste Medzev, okres Košice-okolie. Vodič vozidla značky Hyundai tu narazil do oplotenia detského ihriska a poškodil ho.

Útek nevyšiel, pomohol kamerový záznam

Po nehode vodič z miesta ušiel, no jeho čin neostal bez povšimnutia. Vďaka kamerovému záznamu sa polícii podarilo rýchlo identifikovať vozidlo aj jeho vodiča. Ten sa po zadržaní k svojmu činu priznal.

Dychová skúška u vodiča odhalila alarmujúce množstvo alkoholu v krvi – až 2,83 promile. Policajti ho okamžite obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. Prípad dokumentuje oddelenie dopravných nehôd Košice-okolie.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy