Skoro jasno
Bratislava
Bohuš
27.1.2026
VIDEO: Lup si dlho neužili. Polícia prichytila zlodejov priamo pri čine
Zdielať na

VIDEO: Lup si dlho neužili. Polícia prichytila zlodejov priamo pri čine

BRATISLAVA / Policajti z bratislavskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali muža a ženu priamo na mieste vlámania do servisu s elektronikou na Prievozskej ulici. Okrem odcudzených zariadení našli pri mužovi aj zatavenú striekačku s podozrivou látkou, ktorá podnietila začatie samostatného trestného stíhania.

V noci prijali policajti oznámenie od majiteľa servisu s výpočtovou technikou na Prievozskej ulici. Kamery zachytili neznámeho páchateľa, ktorý sa vlámal do priestorov.

Zadržanie muža a ženy s odcudzenou elektronikou

Na miesto okamžite vyrazila Pohotovostná motorizovaná jednotka. V budove zadržala 34-ročného muža, ktorý mal pri sebe odcudzený tablet a mobilné telefóny. Muž zároveň dobrovoľne vydal policajtom zatavenú striekačku obsahujúcu hnedú kryštalickú látku.

Súčasne policajti našli aj 29-ročnú ženu, ktorá mala pri sebe viacero kusov odcudzenej elektroniky. Obe osoby boli obmedzené na osobnej slobode a eskortované na policajné oddelenie.

Vyšetrovateľ 34-osobového oddelenia vzniesol obom obvinenie z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od jedného do štyroch rokov.

Drogy ako ďalší problém

Vo veci zatavenej striekačky muža začalo Okresné riaditeľstvo PZ v Bratislave II trestné stíhanie pre neoprávnené prechovávanie omamnej a psychotropnej látky. Obsah striekačky bude podrobený znaleckému skúmaniu.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy