Mladík s čerstvým vodičákom nabúral do auta s batoľaťom. Zranilo sa 8 ľudí
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Archívna reportáž: Vážna nehoda na severnej D1
PIHEL / Nešťastná kombinácia mokrej vozovky a neskúseného vodiča sa v utorok popoludní podpísala pod vážnu dopravnú nehodu v obci Pihel na Českolipsku. Osem ľudí sa zranilo, dvaja vážne, po tom, čo mladý muž, čerstvý držiteľ vodičského preukazu, nezvládol riadenie a spôsobil zrážku s protiidúcim vozidlom.
Rýchlosť na mokrej ceste bola osudná
Podľa hovorkyne českolipskej polície Ivany Balákovej sa nehoda stala, keď mladý vodič vozidla Citroën, prevážajúci skupinu priateľov, neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu vozovky. V pravotočivej zákrute na mokrej ceste dostalo auto šmyk.
Zrážka v protismere a transport vrtuľníkom
"Následne sa bočne zrazil s protiidúcim vozidlom Ford Focus. Náraz odhodil Citroën aj s vozidlom do cestnej priekopy," opísala priebeh nehody Baláková. Pri zrážke utrpelo zranenia celkom osem ľudí. Záchranári museli zasahovať vo veľkom. Dvoch mladých spolujazdcov z Citroënu previezli so závažnými zraneniami do nemocnice. Jedného z nich dokonca transportoval záchranársky vrtuľník do Krajskej nemocnice v Liberci.
Zranená aj rodina s malým dieťaťom
"Vinník a jeho kamarát vyviazli z nehody s ľahkými zraneniami," informovala Baláková. Rovnako ľahké zranenia utrpela aj posádka Fordu Focus, v ktorom cestovala mladá rodina s 11-mesačným dieťaťom. Prípadom sa intenzívne zaoberá kriminálna polícia a vyšetrovanie nehody naďalej prebieha. "Nehodu teraz dokumentuje služba kriminálnej polície a vyšetrovania," uzavrela Baláková.